0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمدرضا محمودی در همایش شهرداران استان تهران که صبح روز شنبه در موزه فرش برگزار شد با اشاره به کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز در ایام تعطیلات نوروز گفت: اکثر شهرهای ما دارای طرح جامع هستند که ابلاغ گشته و یکی دو شهر باقی مانده نیز با تخصیص اعتبارات لازم دارای طرح جامع می‌گردند.

معاون عمرانی استاندار تهران

 

وی ادامه داد: استان تهران استانی 4 فصل است که نیاز به حمایت‌های ویژه دارد. در سال‌های گذشته ما 12 میلیارد تومان تنها برای ساماندهی عبور و مرور و کنترل حوادث و بلایا حمایت مستقیم به شهرداری‌ها کردیم و سال 84 از محل مالیات ارزش افزوده به جز شهر تهران 113 میلیارد ریال به شهرداری‌ها پرداخت شده که این رقم در سال 90 به هزار میلیارد تومان رسیده.

 

معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به انتخابات مجلس نهم گفت: تمامی شهرداری‌ها از 24 نیمه شب روز دوازدهم اسفند پاکسازی شهر را از پلاکاردها و پوسترهای تبلیغاتی آغاز کنند و از کاندیدها نیز می ‌خواهیم تنها در محل‌های تعیین شدن پوستر نصب کنند زیرا نصب تبلیغات در درب منازل و دیوار خانه‌ها خود نیز ضد تبلیغ است و هزینه اضافی بر شهر و شهرداری تحمیل می‌‌کند.

 

وی از شهرداری‌های استان تهران خواست آمادگی لازم را برای برنامه‌های چهارشنبه آخر سال داشته باشند و هماهنگی‌های لازم میان سازمان‌های امدادی مانند آتشنشانی، بیمارستان و اورژانس برقرار شود.

 

در ادامه حسنعلی نوری جانشین ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه انتخابات کاری جمعی است و نیازمند هماهنگی‌ها و سازماندهی‌های لازم است گفت: طرح جامع آموزش در دستور کار استانداری، فرمانداری و بخشداری و هیئت اجرایی قرار گرفته است و 505 هزار نفر ساعت طی سه ماه اخیر در این زمینه آموزش داده شده است.

 

وی با بیان اینکه مردم زمانی در انتخابات مشارکت می‌کنند که مطمئن باشند از رای آنها صیانت شده، گفت: 800 هزار نفر در هیئت اجرایی انتخابات مشارکت دارند که اینها از خود مردم هستند. همچنین 47 هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور ایجاد می‌شود تا مردم در کمترین فاصله به یکی از شعب اخذ رای برسند.

 

نوری تاکید کرد:‌ نباید از موارد ساده و پیش افتاده گذشت زیرا ممکن است همین اتفاقات کوچک که به چشم ما نمی‌‌آیند این کار بزرگ را مختلف کنند.

 

میرمحمد غراوی معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری نیز در این مراسم با اشاره به طرح جامع برخی از شهرهای استان تهران مانند لواسان، فنون آباد، آبعلی، گلستان و قرچک باقی مانده، گفت:‌امیدواریم با اختصاص 220 میلیون تومان اعتبار طرح جامع و تفصیلی این شهرها نیز به نتیجه برسد.

 

وی ادامه داد: یکی ازنکات مهم در طرح تفصیلی و کمیسیون ماده 5 محدوده و حریم شهرها هست. بسیاری از روستاهای داخل حریم دوست دارند به عنوان شهر ارتقاء پیدا کنند که این نکته را تاکید می‌کند که این روستاها هرچند شرایط شهر شدن را داشته باشند به شهر تبدیل نمی‌شوند و به عنوان ناحیه منفصل اداره می‌شوند.

 

غراوی از شهرداری‌ها خواست مقابل ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهرها ایستادگی کنند و خرید زمین توسط تعاونی مسکن سازمان‌ها در حریم تهران غیرقانونی عنوان کرد.

 

وی افزود: برای حریم شهرها 12 کاربری پیش‌بینی شده مانند ایجاد ترمینال‌ها، ورزشگاه‌های بزرگ، انبارها، غسالخانه و ... که هرگونه تغییر کاربری جرم بهحسات می آیند.

دبیر شورای شهرسازی و معماری با بیان اینکه ساخت و ساز روستاهای داخل حریم براساس م اده 99 شهرداری‌ها رسیدگی می‌شود، گفت: روستاهایی که دارای طرح هادی مصوب باشد نیز به عنوان ناحیه منفصل از شهرداری‌‌ها تخلفاتشان در شهرداری‌ها رسیدگی می گردد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری