امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهندس هما پرمون

کارشناس ارشد مرمت شهری
در یک سال گذشته با کدامیک از دوستان و خویشاوندانتان ملاقات داشته اید؟ اعم از اینکه شما به دیدارشان رفته اید یا آن ها به دیدارتان آمده اند (به استثنای شب نشینی ها و مراسم ازدواج، سوگواری ها .....)

بورژوا اغلب حتی نام مستاجران خانه اش را نمیداند. روابطش با کسبه ی محل، درصورتی هم که فقط خدمتکاران خرید ها را انجام ندهند، رابطه ی سزد و سطحی است. محله به معنای واقعی کلمه در افق زندگی روزمره اش اهمیت کمی در روابطش دارد.
کارگر هر چند زیاد از روابط اش تا وقتی که طبیعی هستند حرفی نمیزند، با همسایگانش و با اهل محل روابطی گرم و صمیمانه دارد. این روابط در زندگی روزمره اش اهمیت قابل ملاحظه ای دارد و پیوسته از گذر آن ها همبستگی اش را ابراز میکند. از لحاظ روابط کاری هم باید اذعان نمود که روابط در محیط کارگری از لحاظ عاطفی اهمیت زیادی دارند و در محیط کاری بورژوازی عموما به معنای محدود کلمه روابط، گاهی روابط کاری هستند.  این روابط و ارتباطات میان جمعی میباشد که به محله و ساکنین محله معنای واقعی زندگی اجتماعی را میچشاند. روابط اجتماعی حاکم بر ارتباطات مردمی موجب بروز اتفاقات و هیجانات روزمره در زندگی میشود که در نهایت به خاطرات ختم میشود و در نهایت این خاطرات شهر را شکل میدهد و موجب پایداری و پایندگی آن میشود. پس، باهم، دوست باشیم.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری