0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد از رشد 20 برابری اعتبارات حوزه شهرسازی و معماری در سال 91 خبر داد، و گفت: : میزان اعتبارات حوزه معاونت شهرسازی و معماری در سال 86 مبلغ 40 میلیارد ریال بوده كه این میزان در سال 91 به 815 میلیارد ریال رسیده است.

رشد 20 برابری اعتبارات حوزه شهرسازی و معماری/ تهیه طرح‌ جامع و تفصیلی چشم‌انداز نهاد مطالعات و عمران مشهد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی جاوید، بعدازظهر یكشنبه در جلسه علنی سومین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار كرد: میزان اعتبارات حوزه معاونت شهرسازی و معماری در سال 86 مبلغ 40 میلیارد ریال بوده كه این میزان در سال 91 به 815 میلیارد ریال رسیده است.
 
جاوید فضای شهری زیبا، رشد متوازن شهری، دستیابی به بافت کالبدی پایدار و استانداردها را از چشم‌اندازهای معاونت شهرسازی و معماری دانست و افزود: طی 6 سال گذشته پروژه‌های اجرا شده در زمینه بافت فرسوده 70 درصد رشد داشته است.
 
وی از رشد 674 درصدی طرح‎های تفصیلی بافت‌های فرسوده خبر داد و افزود: حفاظت از ظرفیت‌های موجود، بهبود کیفیت‌های شهری از استراتژی‌های معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد است.
 
معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد با اشاره به اولویت های این معاونت در 6 سال گذشته، تصریح كرد: بررسی کلیه پیشنهادهای تغییر و اصلاح طرح‌های اجرایی و تفصیلی، نظارت بر نحوه استفاده از اراضی داخل محدوده و حریم شهر از اولویت ها و برنامه‌های این معاونت در 6 سال گذشته بوده است.
 
وی با بیان اینكه از تعداد 352 مصوبه تکلیفی به شهرداری، 43 مصوبه مربوط به معاونت شهرسازی و معماری بوده است، گفت: برگزاری 160 جلسه کمیته فنی و ارائه  800 پرونده به کمیته فنی، حضور در 130 جلسه کمیسیون ماده 5 و ارائه 670 پرونده به کمیسیون ماده 5، برگزاری 230 جلسه کمیسیون فنی معاونت شهرسازی با 1230 پرونده، برگزاری 85 جلسه کمیته فنی مشارکت‌ها برای بررسی 90 پرونده از عملیات پشتیبانی شهرسازی است.
 
جاوید در خصوص كمیسیون ماده 100 تصریح كرد: پیاده‌سازی سیستم مکانیزاسیون کمیسیون ماده 100 از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته است و در این راستا متوسط زمان رسیدگی به تخلفات ساختمانی از 10 روز در سال 86 به دو روز در سال 91 كاهش یافته است.
 
وی با اشاره به پیاده‌سازی سیستم یكپارچه شهرسازی گفت: کاهش هزینه های تامین و اداره منابع انسانی، تقویت نقش نظارتی و افزایش بهره ‌وری و کیفیت از اهداف برون‌سپاری وسیستم یکپارچه شهرسازی است.
 
معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی و تهیه طرح‌های مطالعاتی مرتبط با طرح‌های جامع و تفصیلی را از اهداف، سیاست‌ها، چشم‌اندازها و ماموریت‌های نهاد مطالعات و برنامه‌ریزی توسعه و عمران شهر مشهد دانست و افزود:  راهبری طرح‌های تفصیلی حوزه‌های هفت‌گانه از اقدامات در دست انجام نهاد مطالعات و برنامه‌ریزی توسعه و عمران شهر مشهد است.
 
وی از صدور 99 پروانه تجاری صادر شده در سال 86 خبر داد و افزود: در سال 91 215 پروانه صادر شد كه این رقم بیش از 117 درصد افزایش داشته است.
 
جاوید ادامه داد: تعداد پروانه‌های مسکونی صادر شده از 4127 در سال 86 به 7844 در سال 91 رسیده و تعداد سایر پروانه‌های صادر شده نیز از 293 به 956 مورد رسیده است.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم رضوی، بیان كرد: طرح نوسازی بافت فرسوده پیرامون اطراف حرم رضوی با 52 درصد پیشرفت و طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده  آبکوه با 11.5 درصد پیشرفت از مهمترین اقدامات مدیریت ساماندهی بافت‌های فرسوده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری