0

طبقه بندی آرشیو

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر اصفهان از راه اندازی دو رشته جدید دکترای معماری اسلامی و شهرسازی اسلامی در این دانشگاه خبر داد که برای اولین در کشور تدوین شده است.

Daneshgah Honare_Esfehan

دکتر محمد مسعود در گفتکو با خبرنگار مهرگفت: این دو رشته برای شهری مثل اصفهان که موقعیت گردشگری داشته و میراث فرهنگی برخوردار است بسیار حائز اهمیت است.

   وی ادامه داد: دانشگاه هنر اصفهان علاوه بر این دو رشته، سه رشته مرمت بنا، مرمت اشیاء و پژوهش هنر را در مقطع دکتری راه اندازی کرده است که هیچ دانشگاهی در این مقطع، دارای این سه رشته نیست.  

     معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر اصفهان افزود: سازمان سنجش آموزش کشور سه برابر ظرفیت دانشجو برای پذیرش در این رشته‌ها به دانشگاه هنراصفهان معرفی کرده است.

       وی یادآورشد: مصاحبه دو گرایش مرمت اشیاء و پژوهش هنر انجام شده است و مصاحبه رشته معماری اسلامی امروز 13  تیر و مصاحبه رشته شهرسازی اسلامی فردا 14 تیر انجام می شود. از این افراد معرفی شده پنج نفر در دوره روزانه و دو نفر در دوره شبانه با پرداخت شهریه پذیرش خواهند شد.

      مسعود افزود: افرادی که مصاحبه می شوند 40 امتیاز پژوهشی، 30 امتیاز آموزشی و 30 امتیاز هم باید از شاخص های دیگر مصاحبه مانند توان علمی نوع نگاهشان به مسایل و دیگر شاخص ها کسب کنند تا بتوانند گزینش شوند.

      وی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که در دوره دکترای شبانه پذیرش می شوند باید شهریه پرداخت کنند که این شهریه سال گذشته 50 میلیون برای رشته های هنر بوده ولی امسال وزارت علوم در دفترچه سقف دوره دکترای شبانه در رشته های هنر را 55 میلیون تومان اعلام کرده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری