0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

ایران شناس  ایتالیایی:  دوره  ساسانی  عصر شكوه  هنرهای  تزیینی  ایرانی  است

 

 

 
 

خانم  «لائورا پاسكوئینی » ایران شناس  ایتالیایی  در كنفرانس  بین المللی  «مطالعات  ایران شناسی » در شهر راونا در شمال  ایتالیا گفت : در دوره  ساسانی ، هنرهای  تزیینی  و دكوری  ایران  به  شكوه ، زیبایی  و عظمت  رسید.به گزارش  ایرنا، پاسكوئینی  در سخنان  خود افزود: ذوق  بی پایان  در نمادها و تصاویر دوران  ساسانی ، یك  هنر فراتر از زمان  است كه بدون  آغاز و پایان  و همچنین  ایجاد خستگی ، ارزش  نهفته  در تصویرها را تكرار می كند.


 
 

 

 

خانم  «لائورا پاسكوئینی » ایران شناس  ایتالیایی  در كنفرانس  بین المللی  «مطالعات  ایران شناسی » در شهر راونا در شمال  ایتالیا گفت : در دوره  ساسانی ، هنرهای  تزیینی  و دكوری  ایران  به  شكوه ، زیبایی  و عظمت  رسید.
به گزارش  ایرنا، پاسكوئینی  در سخنان  خود افزود: ذوق  بی پایان  در نمادها و تصاویر دوران  ساسانی ، یك  هنر فراتر از زمان  است  كه  بدون  آغاز و پایان  و همچنین  ایجاد خستگی ، ارزش  نهفته  در تصویرها را تكرار می كند.
وی  افزود: برای  توضیح  و فهم  پدیده  درخشش  هنر در دوران  ساسانی  و انتقال  آن  به  غرب  مدیترانه ، باید راه های  مختلفی  را پیمود.
پاسكوئینی  اظهار داشت : راه  ابریشم  مسیر انتقال  پارچه های  نفیسی  بود كه  با ذوق  و هنر ایرانی  شناخته  می شد و این  دستبافته ها، عامل  اصلی  انتقال  فرهنگ  تصویری  محسوب  می شد.
وی  در مورد تزیینات  بناها در زمان  ساسانیان  گفت : از سوی  دیگر، شكوه  طرح های  تزیینی  با استفاده  از گچ  در این  دوره ، پیكره سازی  دكوری  را حیاتی  دوباره  بخشید كه  این  مسئله  ما را متقاعد می كند باید تاثیر این  هنرها را در غرب  همزمان  با قرون  وسطی  نیز شناسایی  كنیم .
ایران شناس  ایتالیایی  افزود: هنرمندان  دوران  ساسانی  براساس  تصمیم  و آگاهی  كامل  از نیازهای  تزیینی ، با گچ  نقش های  دیواری  آفریده  و با رنگ های  تند تزیین  می كردند.
پاسكوئینی  همچنین  با ارزشمند خواندن  هنر ایران  در این  دوره  اظهار داشت : با توجه  به  اهمیت  فراوان  شناخت  چگونگی  انتقال  این  هنر به  غرب ، باید مسیری  موازی  با راه  ابریشم  را بپیماییم  تا به  شناخت  الگوها و مدل های  دكوری  و تزیینی  مبتنی  بر ذوق  ساسانی  در غرب  دست  پیدا كنیم .
در كنفرانس  مطالعات  ایران شناسی  در شهر راونا، علاوه  بر ۸۰ پژوهشگر ایرانی ، ۱۶۰ محقق  از كشورهای  مختلف  جهان  مانند ایتالیا، آمریكا، آلمان ، فرانسه ، روسیه ، لهستان ، تاجیكستان  و گرجستان  شركت  دارند.
مقالات  پذیرفته  شده  با موضوع های  باستان شناسی ، مردم شناسی ، تاریخی ، مذهبی ، اقتصادی  و سیاسی  به  دوره های  ایران  باستان ، میانی ، معاصر و كلاسیك  اختصاص  دارد.
این  كنفرانس  كه  از سوی  انجمن  ایران شناسی  اروپا و با همكاری  دانشگاه  بولونیا و مركز شرق شناسی  ایتالیا برگزار می شود تا جمعه  آینده  ادامه  دارد.

 

 

برای دریافت مطالب و عكس بیشتر در ارتباط با این موضوع با آدرس زیر تماس حاصل فرمایید:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری