امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهندس فهیمه خوانساری- دفتر کار DECERTO
معماران : MOKO Architects, MFRMGR
مکان: Warsaw، لهستان
سال ساخت: 2014

 

طراحی دفتر کار

    دیدگاه معمار: ایده اصلی این پروژه ساخت مکانی راحت و دلپذیر مناسب کار برای عده زیادی بوده است. فضایی که باید برای آن بازچینی می کردیم، فضای داخلی یک ساختمان تجاری بود که دفاتری با چیدمان معمولی داشت. تا قبل از آن، هیچ کس به نیازهای کارکنان و اینکه چه احساسی در زمان کار کردن در این فضا دارند، توجه نمی کرد. برنامه ما بر اساس اصل مدولار است که به چیدمان یک فضا برای ساختن بیشترین فضاهای کار ممکن، یاری می رساند. طراحی داخلی بر طبق استانداردهای معمولی دفتری کامل شد و نه اینکه فضای کاری نامتناسب خلق کند.

طراحی دفتر کار


    سرمایه گذاران پروژه این مسئله را متذکر شدند و از ما خواستند تا طراحی جدیدی که هم با انتظارات کارکنان و هم با انتظارات سرمایه گذارن هماهنگی داشته باشد، را ارائه دهیم.

طراحی دفتر کار

    نکته مهم در طراحی، نمایش سمبلی است از مشخصه هایی که در ارتباط با فضای آزاد و دوستانه هستند، مانند خانه. ما می خواهیم دفتر کار را با ویژگی های مثبت مرتبط با الگو اولیه فضای خانگی پر کنیم.

طراحی دفتر کار

    فضای داخلی به حوزه های خاص شامل بخش های خدماتی است مانند: آشپزخانه، پذیرش، فضای انتظار مشتریان تقسیم شده است. این در تضاد با فضاهایی است که عموما حوزه هایی ارتباطی قابل دسترسی هستند. حوزه های کاری صمیمانه بوسیله دیوارهایی که پوشش داخلی و خارجیشان براساس اینکه آنها دیوار یک خانه هستند ویا یک فضای معاشرتی، فرق دارد.

طراحی دفتر کار

    دیوار داخلی با تخته چوبی پوشیده شده است، کمدها و قفسه هایی برای همه وسایل درآن تعبیه شده است، و حس در خانه بودن را القا می کند. در مقابل، دیوار خارجی به شیوه ای رسمی تر با رنگ سفید نازک کاری شده است. تفاوت بین فضای های خانگی و فضاهای عمومی به وسیله متریالی که برای کف و روشنایی استفاده شده است، تاکید شده است. فضاهای عمومی با رزین خاستری خنثی پوشیده شده، درحالیکه فضای مخصوص کارکنان بوسیله فرش و تخته های چوبی روی دیوار به فضایی راحت تبدیل شده است.

طراحی دفتر کار

    فضای خانگی این اتاق های کار، با قاب پنجره های چوبی که بعضا نقطه ارتباطی بین دو فضا هستند تاکید شده است. در این فضاها آشفتگی کنترل شده ای توسط کتابها و مجلات مورد استفاده که برداشته و گذاشته می شوند معرفی کرده ایم. این به این معنی است که خانه میزبان ساکنین خود است. با گذاشتن وسایل درجای مخصوص خود، کاربران خاص هر فضا مشخصه خاصی به هر اتاق می دهدند، همانند ساکنین که ظاهر پنجره ها را با استفاده از پرده، کاشت گیاهان وگلها لبه پنجره، یا آویزان کردن لباس برای خشک کردن به فضای خانه های خود تطبیق می دهند.

طراحی دفتر کار

    آینه ها در فضای عمومی نصب شده اندکه نه فقط فضا را بزرگتر کنند، بلکه برای ایجاد یک دید خیالی از پیچ و خم بین خانه ها که درنهایت یک شهر کوچک را می سازند توزیع شده اند. بخاطر دید وسیع تر، پلان باز و یکنواخت معمولی با فضای داخلی صمیمانه و متفاوت که کاربران حضور خود را آشکار می کنند، جایگزین شده است.

طراحی دفتر کار

 تصاویر بیشتر

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری