0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهرداری تهران درنظر دارد از ظرفیت هنرمندان در نوسازی بافت‌های فرسوده و هویت‌بخشی به معماری شهری استفاده کند.به گزارش همشهری انلاین: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با تأکید بر لزوم استفاده از هنرمندان در مسیر احیا و نوسازی شهر تهران گفت: در این راستا توجه به هویت بخشی و الگوی معماری اسلامی- ایرانی در احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده با جدیت دنبال می‌شود.

دعوت از هنرمندان برای نوسازی بافت‌های فرسوده

 به گفته جعفری، قدم نهادن در مسیر نوسازی بافت‌های فرسوده، نیازمند استفاده از ظرفیت‌های اقشار مختلف به‌ویژه تشکل‌های مردم نهاد و دانشجویان است. وی با تأکید بر اینکه وظیفه ماست تا بستری را جهت حضور دانشجویان و متخصصین برای نقش‌آفرینی در عرصه نوسازی بافت‌های فرسوده فراهم‌سازیم، افزود: لازم است دانشجویان به‌عنوان شهروندان متخصصی که در این شهر زندگی می‌کنند، تعریف و شناخت درستی از مأموریت‌ها و چشم‌اندازهای نوسازی شهر تهران کسب کنند تا بتوانند در نوسازی شهرشان تأثیرگذار باشند.
 
جعفری یکی از آسیب‌های جدی حرکت به سمت پیشرفت را عادت‌کردن به محیط دانست و عنوان کرد: زمانی که به محیط پیرامون خود عادت می‌کنیم، کمتر قادر به شناسایی نقاط ضعف آن می‌شویم و کمتر درصدد اخذ تصمیم برای رفع مشکلات و نواقص موجود در محیط بر می‌آییم. وی در ادامه با اشاره به لایه‌های پنهان آسیب‌پذیر در بافت‌های فرسوده اظهار کرد: به این منظور خوب است تا دانشجویان نیز زمانی را جهت شناسایی و رصد مسائل و معضلات زندگی در این بافت‌ها اختصاص دهند تا بتوانند از زاویه نگاه هنرمندانه خود، نسخه‌های خلاقانه در راستای بهبود کیفیت زندگی و تغییر در نوسازی بافت‌های فرسوده شهر ارائه کنند.
جعفری هدف سازمان نوسازی را تحقق جریان نوسازی مردمی اعلام و اظهار امیدواری کرد که با همکاری همه اقشار و سازمان‌های مربوطه کار نوسازی بافت‌های فرسوده محقق شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری