0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ساخت و ساز در حریم ارگ انار همچنان ادامه دارد. این در حالی است که سازمان میراث فرهنگی کرمان در نامه‌ای به مسئولان اجرای این پروژه اعلام کرده است ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم این بنای تاریخی باید برچیده شود.

دستور سازمان میراث فرهنگی در انار نادیده گرفته شد+ عکس و سند

خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه میراث فرهنگی - سازمان میراث فرهنگی کرمان با اشاره به اینکه ضوابط حاکم بر عرصه و حریم ارگ انار، شامل آرامگاه مقبره شهید گمنام نیز می‏شود، اعلام کرده ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم این بنای تاریخی باید برچیده شود.
 
با وجود تاکید سازمان میراث فرهنگی و اخطارهای پی در پی ماموران یگان حفاظت به متولیان ساخت "آرامگاه شهید گمنام" که در حریم ارگ انار قرار گرفته، مشاهدات خبرنگار خبرگزاری میراث فرهنگی نشان می‌دهد که این ساخت و سازها بدون توجه به اخطارهای میراث فرهنگی همچنان ادامه دارد.

دستور سازمان میراث فرهنگی در انار نادیده گرفته شد

سازمان میراث فرهنگی کرمان همچنین از شهرداری و فرمانداری شهرستان انار درخواست کرده که برای جلوگیری از ساخت و ساز بی‏رویه در حریم ارگ انار، بدون هماهنگی با میراث فرهنگی هیچ‏گونه پروانه ساخت و سازی در حریم ارگ انار صادر نشود.
 
از سوی دیگر شورای شهر انار نیز در جلسه اخیر خود طی مصوبه‌ای اعلام کرد که ساخت و ساز مقبره شهید گمنام در حریم ارگ انار باید با مجوز سازمان میراث فرهنگی باشد.
 
بیش از دو سال است که ساخت مقبره شهید گمنام در حریم ارگ انار به دلیل مخالفت دوستداران و مسئولان میراث فرهنگی متوقف مانده بود اما از یک هفته قبل این ساخت و ساز از سر گرفته شده‏است.
 
شماری از روزنامه‌نگاران و فعالان و دوستداران میراث فرهنگی در نامه‌ای به خانم مومنی، معاون میراث فرهنگی کشور خواستار دخالت فوری برای نجات ارگ تاریخی انار شدند.
 
 ارگ تاریخی انار که متعلق به دوره ساسانیان است، در سال 1389 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و دارای سه درجه حریم است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری