0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دامنه مداخله در بافتهای چهار كلانشهر مشخص شد

طرح تعیین محدوده بافت‌های فرسوده و تاریخی چهار كلان‌شهر شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد در شورای عالی شهرسازی و معماری كشور مطرح شد.

روستا

طرح تعیین محدوده بافت‌های فرسوده و تاریخی چهار كلان‌شهر شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد در شورای عالی شهرسازی و معماری كشور مطرح شد.

«محمدعلی طبرسا» مدیر دفتر حفظ و احیای بافت‌های تاریخی در گفت‌وگو با UAN گفت: «با توجه به اینكه در تعریف بافت‌های فرسوده بسیاری از بافت‌های تاریخی نیز گنجانده می‌شود، طرح موضوع تعیین محدوده بافت‌های تاریخی و فرسوده، دامنه مداخله در این نوع بافت‌ها را مشخص می‌كند.»

مدیر دفتر بافت‌های تاریخی در ادامه افزود:‌ «به دلیل مشخص نشدن دامنه مداخله در بافت‌ دیگر شهرها ، نماینده سازمان میراث فرهنگی با طرح موضوع كلان‌شهرهای دیگر در شورای عالی شهرسازی و معماری كشور مخالفت كرد و قرار شد در جلسه آتی شورا، دامنه و نوع مداخله در قسمت‌های فاقد بافت تاریخی و فرهنگی و مناطق دارای بافت تاریخی تعیین شود.»
به گفته طبرسا، دامنه مداخله در این بافت‌ها مراحل نوسازی تا مرمت را دربرمی‌گیرد. مرمت و احیا در بافت‌های تاریخی و اجرای طرح‌های عمرانی و نوسازی در بافت‌های فرسوده انجام می‌شود.
وی درباره نحوه تعیین محدوده بافت‌های تاریخی و فرسوده گفت: «حد و حدود بافت‌های تاریخی و فرسوده از طریق مطالعاتی كه پیش از این توسط مراكز مربوط در استان‌های مختلف انجام شده است، تعیین می‌شود.»
وی همچنین درباره اقدامات انجام شده برای تعیین محدوده بافت‌های تاریخی و فرسوده تهران گفت:‌ «با درنظر گرفتن اعتبارات لازم و انجام مطالعات دقیق محدوده بافت تاریخی و فرسوده تهران تعیین می‌شود. پس از انجام مطالعات ، موارد لازم به مراجع مربوط به صورت رسمی ابلاغ می‌شود تا دامنه و نوع مداخله در بافت‌های تهران مشخص شود.»

UAN

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری