0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نویسنده: Charles A. Bimbaum

بواسطه گزارشها سال 2014 سالی مهم برای معماری منظر بوده است

 

 مقاله معماری منظر

East 70th Street Garden at The Frick Collection طرح Russell Page
Buffalo Bayou Park

 

    بواسطه گزارشها سال 2014 سالی مهم برای معماری منظر بوده است، نه فقط به خاطر اتمام فاز آخر the High Line که توسط Diller Scofidio+Renfro و James Corner Field Operation انجام شد. تیتر خبری سال 2014’s Notable Developments in Landscape Architecture که نوشته Charles A Bimbaum مدیر The Culture Landscape Foundation است، توسط Huffington Post منتشر شد، بازتابی از پیشرفت های وعده داده شده را بهمراه داشت، که البته به خاطر تصمیمات ازقبل ملاحظه شده، کمی خدشه دار شد.

    در این سال تغییر جهت فرهنگی رخ داد که معماری منظر و شاغلین آن را توانستند به سطحی از تجلی و برتری بی سابقه ای دست یابند.

    امسال پیشرفت چشمگیر معماری باعث تواضع منتقد معماری مجله New York Times شد که اظهار داشت: فضاهای مردمی عظیم و کارهای معماری منظر شایسته تقدیر همانند ساختمانهای بزرگ است.

    Kimmelman در مورد پیشرفت دیگری می نویسد. طرح توسعه در New York’s Frick Collection، ممکن بود باعث تخریب منظره باغ Russell Page  شود. وقتی که برای اولین بار گیاهان در June معرفی شدند، باغ از اهمیت جنبی برخوردار بود؛ اما حالا با اشاره ای که مقاله New York Times به آن کرد، در معرض توجه قرار گرفت. و ائتلاف Unite to Save the Frick سازمان بزرگی را تشکیل داده است، هزاران امضا جع آوری شده و افراد سرشناسی همانند Robert AM Stern، معمار و رئیس دانشکده معماری Yale University که اظهار داشته: باغ ها به مثابه کارهای هنری هستند، را در مخالفت با این امر همراه دارد.

 

مقاله معماری منظر

پارکHunter’s Point South Waterfront

 

    در Houston تگزاس، سال 2014 به گفته 1995 Olin Master Plan for Hermann Parkاوج فعالیتهای معماری در دو دهه اخیر بوده است.Houston ، شهری بدون طبقه بندی است، و بوسیله بکارگیری تعداد زیادی از معماران منظر ملی، حامیان و ناظران شهری که عمیقا خواستار این شدند که نواحی شهری را برای طراحی، ساخت و بازسازی پارکها، و خلق فضاهای سبز متصل بهم باید تغییر داد، مورد توجه قرار گرفت. فهرست پروژه ها و شاغلین قابل وصف نیست: Design Workshop, Reed Hilderbrand, Nelson Byrd Woltz و ...

    40 سال قبل منتقد Ada Louise Huxtable  نوشت:" Houston مکانی است که پول، قدرت، و حمایت در یک شهر مهیج کنار هم قرار گرفته اند... اگر Houston فرمولی برای رشد و موفقیت خود در زیبایی پیدا کرده است، بی شک شهری برای آینده است".

    با الهام از تغییرات در Atlanta، GA وQueens، نیویورک هم قابل توجه است. در Rails to Trail و High Line، که راه آهن وسیعی را ساخته شده است، BeltLine همانطور که New York Times گزارش داده است، 22مایل از مسیر را به پارک، خانه سازی و رفت وآمد عمومی تبدیل کرده اند.

مقاله معماری منظر

پارکHunter’s Point South Waterfront

    همچنین در ماه اخیر، پارک Hunter’s Point South Waterfront در Queens نیویورک، یک پروژه توسط Thomas Balsley Associates و معماران WEISS/MANFREDI باهمکاری ARUP بعنوان مشاور و طراح زیرساخت، جایزه از ASLA دریافت کردند. حدود 22 هزار مترمربع پارک که در مرکز شهر Manhattan است، فاز اول از توسعه آتی 120هزار مترمربع زمین در East River که قبلا محیط صنعتی بوده و متروک شده است و با 5000واحد مسکونی، فضای تفریحی و مدرسه، در آینده دستخوش تغییرات قرار می گیرد. این پارک مدل جدیدی اکولوژی و آزمایشی برای نوآوری در طراحی های پایدار محسوب می شود.

مقاله معماری منظر

میدان Mellon Square

مقاله معماری منظر

 

    در این سال شاهد فوت دو شخصیت که شایسته شناخت بیشتر هستند نیز بودیم. Conrad Hamerman طراح مدرنیسم که بیشترین بخش از حرفه خود و دوست خود Roberto Burle Marx را صرف پیشرفت در معماری منظر کرد. و William Callawayکه به Bill  شهرت داشت و 45 سال از حرفه خود را در SWA (Sasaki Walker Associates) فعالیت کرد.

مقاله معماری منظر

پارک Arizona Center  در  Phoenixطرح Bill Callaway

 

    با تمام پیشرفت و بیانیه هایی مانند بیانیه Mr.Kimmelman، که می توان ذکر کرد، ما هنوز باید با افکار انحطاط دهنده که پارک را همچون زباله دانی و محلی برای انباشتن مواد بی مصرف می بینند، مقابله کنیم.
 

 

 فهیمه خوانساری

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری