0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بر خلاف خبرهای منتشر شده، بلدوزرها هنوز به خانه ظهیرالاسلام نرسیدند. خانه قرمز خیابان هدایت همچنان زنده است. ماموران شهرداری می‌گویند که چند تماس مبنی بر تخریب این خانه داشتند و روزی دو بار به آن سر می زنند که مبادا این خانه را تخریب کنند. آن‌ها می‌گویند که خانه اکنون دست سازمان میراث فرهنگی و بیمه تامین اجتماعی است.

خطر در کمین خانه قرمز خیابان هدایت

خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه میراث فرهنگی- خانه ظهیرالاسلام این روزها در حیص و بیص تخریب شدن و تخریب نشدن مانده است. هر آن به گوش می‌رسد که بلدوزرها به این خانه رسیدند. اما فردا خبری متناقض با آن منتشر می‌شود.
 
خانه قرمز هنوز در خیابان هدایت برای زندگی مقاومت می‌کند. همسایه‌ها هم نگران این خانه هستند. آن‌ها می‌گویند که دیروز صدای فرو ریختن بخش‌هایی از خانه را شنیدند. آن‌ها معتقدند که تامین اجتماعی قصد تخریب این خانه را داشته است. البته این موضوع هنوز تائید نشده‌است.
 
مردی که در یکی از اتاق ‌های این خانه سکونت دارد و خودش را نگهبان این خانه معرفی می‌کند، می‌گوید: «دیروز می‌خواستند که این خانه را تخریب کنند. من مانع شدم.»

خطر در کمین خانه قرمز خیابان هدایت

ماموران شهرداری که برای سرکشی از وضعیت خانه آمده‌اند،می‌گویند به ما زنگ زدند که این خانه را دارند، تخریب می‌کنند اما تا کنون هیچ اتفاقی نیافتاده است.
 
آن‌ها می گویند که شهرداری اصلا قصد تخریب این خانه را ندارد و در حال حاضر خانه دست میراث فرهنگی و تامین اجتماعی است

خطر در کمین خانه قرمز خیابان هدایت

همسایه‌های ظهیرالاسلام هم می‌گویند که ما بارها و بارها از مسئولان سازمان میراث فرهنگی خواستیم که این بنا را حفظ کنند اما آن‌ها تا کنون اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.
 
سیروس‌نیا، معاون میراث فرهنگی اداره میراث فرهنگی تهران، می‌گوید این ملک متعلق به سازمان تامین اجتماعی است. تا کنون مکاتبه‌های متعددی از سوی سازمان میراث فرهنگی با این سازمان انجام شده است اما به نظر می‌رسد که این سازمان تمایل به حفاظت از این بنا ندارد.
 
به گفته او، به نظر می‌رسد که سازمان تامین اجتماعی قصد دارد خانه تاریخی ظهیرالاسلام منسوب به امام جمعه را که در مالکیت اداره املاک و مستغلات این سازمان است برای تبدیل به پارکینگ طبقاتی تخریب کند. گفته‌ای که هنوز تایید نشده‌است.
 
سیروس نیا می‌گوید در حال حاضر ماموران سازمان میراث فرهنگی به این بنا سرکشی می کنند که مبادا اقدامی برای تخریب آن صورت بگیرد.
 
خانه قدیمی منسوب به "سید زین العابدین امام جمعه" سال پیش به سازمان تامین اجتماعی بخش اداره املاک و مستغلات فروخته شد؛ البته اکنون این خانه با نام امام جمعه یا خانه سمیعی آزاد نیز در میان دوستداران میراث فرهنگی نامیده می‌شود.

خطر در کمین خانه قرمز خیابان هدایت

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری