0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به خروج دلالان از بازار مسکن با اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی، گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه هم عرضه مسکن را در کشور بویژه تهران افزایش خواهد داد و هم می‌تواند این بازار را از دست محتکرین و دلالان خارج کند.

خانه‌های خالی با اخذ مالیات پرخواهند شد

محمدرضا رضایی کوچی، با اشاره به اینکه تهران با کمبود مسکن مواجه نیست، گفت: برخی افراد با خریداری و ساخت مسکن در تهران و خالی نگاه داشتن آن توانسته‌اند بازار مسکن را کنترل کرده و حتی بر روی قیمت اجاره بها نیز تاثیرگذار باشند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، افزود: افرادی که به هر دلیلی از فروش و اجاره دادن ملک خود، خودداری می‌کنند و ترجیح داده آنرا خالی نگاه دارند باید مالیات آنرا نیز پرداخت کنند.

وی اخذ مالیات از خانه‌های خالی را باعث کنترل بازار مسکن دانست و تصریح کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه هم عرضه مسکن را در کشور بویژه تهران افزایش خواهد داد و هم می‌تواند این بازار را از دست محتکرین و دلالان خارج کند.

رضایی کوچی عنوان کرد: در حالی برخی خانه‌های تهران خالی از سکنه است که بسیاری از مردم برای اجاره یک ملک باید به بنگاه‌های مختلف املاک سر زده و باز دست خالی برگردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه عرضه و تقاضا در بازار مسکن با یکدیگر تناسبی ندارند، تاکید کرد: به طور حتم اخذ مالیات از املاک خالی در تهران، عرضه و تقاضای مسکن در این شهر را به حالت تعادل بازگردانده و قیمت‌ها نیز با کاهش محسوسی روبرو خواهند شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به طرح مسکن مهر، خاطر نشان کرد: طرح مسکن مهر می‌توانست قیمت و بازار مسکن را کنترل کند، اما این پروژه به دلیل قرار گرفتن در حاشیه شهرها توفیقی نداشته است

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری