0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
دادستان اصفهان در جمع خبرنگاران:
لطمه‌ به میدان نقش جهان، ما را دچار افسوس و پشیمانی می کند

تلاش دادستانی اصفهان در حل پرونده برج جهان نما،نزدیك کردن نظرات مسئولان شهرداری و میراث فرهنگی است.نگاه دادستانی اصفهان در حل پرونده برج جهان‌نما همان نگاه رییس قوه قضاییه است.
«غلامرضا انصاری»، دادستان كل دادگستری اصفهان صبح امروز (۲۴ اسفند )در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: «سعی ما در حل مساله این است كه لطمه‌ای به میراث فرهنگی كشور وارد نشود تا در آینده دچار افسوس و پشیمانی نشویم. ما سعی می‌كنیم مشكل جهان نما را به نحوی حل كنیم.»
پرونده برج جهان كه با شكایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری كشور وارد مرحله جدیدی شد، با اعلام موضع رییس قوه قضاییه و دادستانی كل كشور شكل‌ دیگری به خود گرفته است. رئیس قوه قضاییه به همراه دیگر مسولان نهادهای دولتی از جمله دادستانی كل كشور و استانداری اصفهان، رعایت ضوابط میراث فرهنگی را در راس مسایل مربوط به حل و فصل این پرونده عنوان كردند.
به همین دلیل صبح امروز دادستان كل دادگستری اصفهان در یك نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران محلی این استان شركت كرد. انصاری در این جلسه بر علاقه دادستانی كل كشور در حل مشكل جهان نما تاكید كرد و مواضع دادگستری اصفهان در حل این پرونده را ادامه همان نگاه قوه قضاییه اعلام كرد.
وی در ادامه و در پاسخ به سوال میراث خبر در خصوص سرنوشت پرونده برج جهان نما گفت: «تلاش ما در حل پرونده نزدیك ساختن نظرات مسئولان دو طرف دعوی یعنی شهرداری و میراث فرهنگی به یكدیگر است.»
پیش از این نیز رییس قوه قضاییه و دادستان كل كشور طی نامه‌ای از مسئولان پرونده برج جهان نما خواسته بودند تا هر چه سریع‌تر پرونده برج جهان‌نما با تاكید بر حفظ حیثیت نظام و رعایت ضوابط میراث فرهنگی حل و فصل كنند.
انصاری در این جلسه با اشاره به نامه‌ای كه دو روز قبل از سوی استانداری اصفهان به دادستانی ابلاغ شده است، گفت: «استانداری اصفهان به عنوان رئیس كمیسیون ماده پنج شهرداری ها، در این نامه اعلام كرده است ساخت برج جهان‌نما مغایر قانون شورای عالی شهرسازی و شهرداری است و شهرداری موظف بوده براساس همین قانون طرح ساخت برج را تصویب كند اما این مساله در ساخت برج جهان‌نما رعایت نشده است.»
انصاری افزود: «بر اساس این نامه استاندار اصفهان با اشاره به لطمه‌ای كه ساخت برج جهان نما به اعتبار تاریخی و فرهنگی شهر اصفهان وارد می‌آورد از دادستانی اصفهان درخواست كرده تا هر چه سریع تر نسبت به توقف ادامه ساخت برج اقدامات لازم را انجام دهد.»
هم اكنون پرونده برج جهان‌نما براساس شكایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری كشور در شعبه 106 جزایی و شعبه 4 بازپرسی دادگستری استان اصفهان در حال رسیدگی است و طی چند روز گذشته مسئولان كشوری نیز بر رعایت ضوابط میراث فرهنگی در راس رسیدگی به این پرونده تاكید كرده اند. برج جهان نما ساختمانی دوازده طبقه با بیش از 48 متر ارتفاع در 760 متری میدان ثبت جهانی نقش جهان است. ساخت این برج كه از سال 76 آغاز شده به دلیل شكست حریم منظر آسمانی میدان نقش جهان مورد اعتراض یونسكو و كارشناسان میراث فرهنگی كشور قرار گرفته است.

میراث خبر

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری