0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

توجه به مترو، موضوعات عمرانی شهر، رسیدگی به مکان‌های فرهنگی، توجه به محیط‌های آموزش و مدارس و در کل توجه به مسایل فرهنگی و آموزشی از مهم‌ترین خواسته‌های 17 گروه اصلاح‌طلب بود.

حضور محسن هاشمی در جلسه اصلاح طلبان شورای شهر/ اجماع برای ریاست مسجدجامعی بر شورای شهر؟  

منتخبان شورای چهارم نخستین جلسه خود را با «محمدباقر قالیباف» تشکیل دادند. جلسه ای دوساعته که در آن قالیباف به تشریح عملکرد خود پرداخت و اعضای شورا هم بخشی از سوالات خود را پرسیدند.

حال یک سوال به ذهن می آید که آیا با شروع کار شورای چهارم باز هم قالیباف در مسند شهرداری تهران در شورا حاضر می شود؟ از سوی دیگر اصلاح طلبان منتخب شورا امیدوارند مسجدجامعی به دولت نرود و در شورا بماند تا صندلی ریاست به اصلاح طلبان برسد و حال باید دید مسجدجامعی در دوراهی شورا و وزارت فرهنگ و ارشاد کدام را انتخاب می کند؟ در ادامه گفت وگوی «شرق» را با سه عضو شورای چهارم درباره جلسه با قالیباف، انتخاب شهردار و رییس شورا می خوانید:

احمدحکیمی پور-عضو شورای چهارم- در این زمینه به «شرق» گفت: «این جلسه برای شناخت وضع موجود شهرداری بود و قرار شد این جلسات ادامه داشته باشد تا اعضای شورای چهارم از زبان مدیران شهرداری در جریان امور قرار بگیرند.» وی در زمینه انتخاب شهردار تهران و رییس شورای شهر گفت: «تمام تلاش ما این است که شهردار و رییس شورایی با اکثریت آرا انتخاب کنیم.»

 «احمد دنیامالی» دیگر عضو شورای چهارم هم در این زمینه گفت: «مقرر شده جلسات غیررسمی تا 12 شهریورماه ادامه پیدا کند. ضمن اینکه جلسه اعضا با قالیباف جلسه صمیمی و گرم و غیررسمی بود. طبق قانون، اعضا نمی توانند از شهردار یا معاونان او سوال بپرسند اما قالیباف گزارشی از برنامه ها و عملکرد خود ارایه داد.» وی درباره گمانه زنی ها برای انتخاب خود به سمت شهرداری تهران گفت: «به هیچ وجه من آمادگی این کار را ندارم.

 اگر فردی بداند شهردار تهران بودن چقدر کار سخت و طاقت فرسایی است به هیچ وجه داوطلب نمی شود، ضمن اینکه اعضای اصلاح طلب شورا در کار تدوین شاخص ها هستند. معمول ترین شاخص این است که توانمندی فرد مدنظر در حوزه مدیریتی اثبات شده باشد. در زمینه انتخاب رییس شورا هم امیدواریم مسجدجامعی به دولت نرود.» در ادامه گفت وگوی «شرق» را با محمدمهدی تندگویان - عضو شورای چهارم- می خوانید:

 جلسه اعضای شورای چهارم با قالیباف چگونه بود؟
 جلسه بیشتر معارفه بود. قالیباف گزارش کلی از عملکرد شهرداری ارایه داد و فرصتی برای نقد و بررسی نبود. تمام زمان جلسه دو ساعت بود که یک ساعت و 40دقیقه از آن را قالیباف صحبت کرد و در زمان باقیمانده هم اعضای شورا سوالاتی پرسیدند و زمان برای پاسخگویی مناسب نبود و مقرر شد معاون های شهرداری جلساتی را با اعضای شورای چهارم برگزار کنند.

 سوالات بیشتر حول چه محورهایی بود؟
 سوالات بیشتر حول مقولات شهرسازی، تراکم، رسیدگی به مسایل فرهنگی و اجتماعی بود.

 آیا اعضای شورا از پاسخ های قالیباف قانع شدند؟
 از آنجایی که اعضای شورای چهارم هنوز جایگاه قانونی ندارند نمی توانیم انتظار قانع شدن داشته باشیم.

 درباره جلسه اصلاح طلبان شورا در هتل اسپیناس هم توضیح می دهید؟
 این جلسه هم بیشتر معارفه بود و بیان انتظارات نمایندگان 17 گروه اصلاح طلبی که از فهرست اصلاح طلبان در انتخابات شوراها حمایت کرده بودند.

 حضور محسن هاشمی در این جلسه به نوعی پیام داشت. آیا اصلاح طلبان روی گزینه های احتمالی شهرداری تهران هم وارد بحث شده اند؟
 خیر در این جلسه درباره انتخاب شهردار صحبتی نشد و بیشتر درباره وضعیت اصلاح طلبان در چهارسال آینده برای اداره شهر صحبت شد و گروه های اصلاح طلب خط مشی های خود را اعلام کردند.

 این خط مشی ها شامل چه چیزهایی می شد؟
 توجه به مترو، موضوعات عمرانی شهر، رسیدگی به مکان های فرهنگی، توجه به محیط های آموزش و مدارس و در کل توجه به مسایل فرهنگی و آموزشی از مهم ترین خواسته های 17 گروه اصلاح طلب بود.

 در جلسات هفتگی اصلاح طلبان چه؟ درباره انتخاب شهردار و هیات رییسه شورای شهر صحبتی نشده است؟
 چرا در این باره صحبت شده است و این موضوع یک حسن دارد و آن این است که مواضع اصلاح طلبان نزدیکی زیادی به هم دارد و افتراقی وجود ندارد. گزینه های زیادی هم مطرح هستند. یکی از این گزینه ها قالیباف است که البته اصلاح طلبان چندان موافق عملکرد وی نیستند.

البته هنوز برای این تصمیم گیری زود است. تعامل دولت با شهرداری مهم ترین اتفاق مدنظر ماست که دنبال می کنیم و بنابراین تا مشخص نشدن وزرا نمی توان درباره شهردار تصمیم گیری کرد. اما در زمینه انتخاب رییس شورای شهر اصلاح طلبان متفق القول هستند که مسجدجامعی رییس شورای شهر شود و در این زمینه اجماع دارند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری