0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جهاد دانشگاهی قم به عنوان یاری گر مسئولان شهری در پروژه های تحقیقاتی، جمع‌آوری تمام نخاله‌های ساختمانی پردیسان تا پایان سال از عناوین اخبار شهرداری قم است.

نخاله های ساختمانی

به گزارش خبرگزاری مهر‏‌، معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم اظهار داشت: با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی استان قم در زمینه تحقیقات و پژوهش بویژه در امور شهری گامهای ارزنده ای برداشته است ما همواره از ایده های آنان در زمینه امور شهری استقبال می کنیم.

محسن بهشتی به طرح سامان دهی خیابان آذر که از سوی جهاد دانشگاهی قم به مسولان شهری ارائه شده اشاره کرد و افزود: این طرحی که ارائه شده بود خیلی جامع وکامل بوده وحتی در جلسه شورای استان نیز مطرح وبه شهردار قم نیز ارائه و مقرر شد که ساز وکار اجرایی آن نیز بررسی و پیگیری شود.

وی گفت: گرچه جهاد دانشگاهی قم به خوبی این طرح را شروع کرد اما به خوبی آن را ادامه نداد و تنها یک جلسه راجع به آن برگزار و دیگر هیچ جلسه ای راجع به آن برگزار نشد.

ارائه طرح از سوی جهاد دانشگاهی در زمینه آرمان شهر شیعی

 در ادامه مدیر برنامه ریزی شهری معاونت شهرسازی شهرداری قم نیز با اشاره به دیگر طرح ارائه شده توسط جهاد دانشگاهی قم به مسئولان شهری ادامه داد: جهاد دانشگاهی قم یک طرح خیلی خوبی در زمینه آرمان شهر شیعی به ما ارائه داد که در مقیاس کلان یک طرح قابل تاملی است وجای کار زیادی در استان وکشور دارد.

جمع‌آوری تمام نخاله‌های ساختمانی پردیسان تا پایان سال

 شهردار منطقه هشت قم با اشاره به لزوم بهسازی معابر شهرک پردیسان اظهار داشت: برای حمل و نقل آسفالت و لکه‌گیری خیابان‌ها و معابر با بخش خصوصی به توافق رسیده‌ایم و این کار در حال انجام است.

موسی حاتمی افزود: در سال جاری معابر کم‌عرض و هر نقطه‌ای که نیاز به ترمیم آسفالت و روکش داشته باشد در دستور کار قرار گرفته‌اند.

شهردار منطقه هشت قم با بیان اینکه شهرک پردیسان به دلیل ساخت و ساز فراوان به ناچار از مشکل نخاله‌های ساختمانی رنج می‌برد گفت: به همین منظور با بخش خصوصی وارد مذاکره شده و موفق به اجاره چندین دستگاه لودر و کامیون شدیم تا پردیسان را از وجود نخاله‌های ساختمانی پاک‌سازی کنند به طوری که به میزان چهار هزار کامیون نخاله در سال جاری جمع‌آوری شده و امیدواریم تا پایان سال موفق به پاک‌سازی تمام منطقه شویم.

دوربرگردان ورودی پردیسان مشکل ترافیک را برطرف کرده است

 حاتمی ادامه داد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه هشت نیز فعالیت چشمگیری در چهار ماهه نخست سال جاری داشته و اصلاح هندسی معابر را در دستور کار قرار داده است به طوری که با ایجاد یک دوربرگردان در ورودی پردیسان تا حدی مشکل ترافیک برطرف شده است.

حاتمی با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی عملیات عمرانی در تقاطع‌های مولوی و شهید تقوی شهرک پردیسان گفت: اجرای کامل این طرح‌ها موجب افزایش امنیت عمومی و آرامش روانی ساکنان خواهد شد.

حاتمی با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر قم در شهرک پردیسان ادامه داد: در این صورت وسعت شهری پردیسان افزایش یافته و به همین دلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی قم دید مثبتی نسبت به تصویب اعتبارات عمرانی برای این شهرک دارند.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری