0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح ثبت و مرمت اماکن تاریخی در 5 منطقه تهران اجرا می شود

مدیر بافتهای تاریخی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از طرح ثبت و مرمت اماکن تاریخی در 5 منطقه شهر به شکل پایلوت خبر داد.


مدیر بافتهای تاریخی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از طرح ثبت و مرمت اماکن تاریخی در 5 منطقه شهر به شکل پایلوت خبر داد.

به گزارش معماران به نقل از خبرگزاری مهر بهروز کاشف با بیان این مطلب گفت: درآینده ای نزدیک طرح ثبت و مرمت اماکن تاریخی در پنج منطقه تهران به شکل پایلوت اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: مناطق یک، 11،12، هفت و 20 مناطقی هستند که این طرح در آن ها به صورت پایلوت اجرا می شود و در هریک از این مناطق حداقل سه ابنیه تاریخی و فرسوده برای ثبت و تهیه طرح مرمت و اجرای آن معرفی می شود .

مدیر بافتهای تاریخی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران همچنین از آغاز به کار مشاور در راستای اجرای هرچه بهتر مرمت و احیای نقاط تاریخی تهران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مشاور در راستای ارتقاء مدیریت علمی بافتهای فرسوده تاریخی به کار گرفته می شود.

به گفته وی، درحال حاضر براساس آمار ارایه شده از سوی سازمان میراث فرهنگی بیش از 400 بنای تاریخی در تهران وجود دارد که امیدواریم با ایجاد بانک اطلاعاتی این آمار به بیش از 2000 بنا افزایش یابد.

کاشف آماردقیق برای عملیات اجرایی را یکی ازضرورتهای مورد نیاز دانست و افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی برای ابنیه تاریخی تهران، برای شناسایی این بناها صورت می گیرد تا اماکن تاریخی و با هویت شهر تهران هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرند .

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری