0

طبقه بندی آرشیو

استاندار زنجان، با بیان اینکه تا حالا برای احداث مصلای زنجان 55 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است گفت: تکمیل این مجموعه مذهبی فرهنگی نیازمند 220 میلیارد ریال اعتبار است.

مصلای زنجان

 محمد رئوفی نژاد در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه این هفته زنجان، با بیان اینکه آغاز ساخت مصلای زنجان به سال 79 برمی گردد، روند کند اجرای پی پروژه مصلای زنجان را یادآور شد و افزود: تکمیل مصلای زنجان نیازمند 55 میلیار تومان اعتبار است که 50 درصد این مبلغ از محل اعتبارات دولتی و 50 درصد باقی مانده از محل درآمدهای استانی تامین شده است.
 

وی ادامه داد: تکمیل تزئینات، فرش و سیستم های گرمایشی مصلای زنجان نیازمند 150 میلیارد ریال اعتبار است و تکمیل گنبدها، سرویس های بهداشتی، پارکنیگ و محوطه بیرونی این مصلا نیازمند 70 میلیارد ریال اعتبار است.
 
 
 
رئوفی نژاد زیر بنایی این مصلا را 25 هزار متر مربع عنوان کردو گفت: مصلای شهر زنجان بعد از مصلای تهران و مصلای قم بزرگترین مصلا در کشور وهمچنین بزرگترین مصلا در شمالغرب کشور است.
 
 
 
رئوفی نژاد با تشریح نوع معماری مصلی زنجان گفت: این مصلی با وجود چهار گلدسته به ارتفاع 30متر، 168 ستون و 14 گنبد از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است.
 
 
 
وی افزود: یک گنبد به قطر 25متر مربع در مرکز، چهار گنبد و هشت نیم گنبد در اطراف گنبد مرکزی و یک گنبد مقصوره در این مصلی احداث شده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری