امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تونل رسالت اواخر پاییز بهره‌برداری می‌شود

عملیات حفاری تونل رسالت شهریور ماه به پایان می‌رسد و امكان عبور و مرور خودروها از این تونل اواخر پاییز فراهم می‌شود


تونل رسالت اواخر پاییز امسال به بهره برداری كامل می‌رسد و با وجود تاسیسات قابل قبول و ایمن، امكان عبور و مرور خودروها فراهم می‌شود.
مهندس «حسین هادیانی» مدیر عامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با اعلام این مطلب افزود: «عملیات حفاری این تونل شهریور ماه به پایان می‌رسد و ما حدود سه ماه فرصت داریم تا این تونل را تكمیل كنیم. از 4 دهانه این تونل، 3 دهانه تقریبا آماده شده و تنها در احداث دهانه‌ای كه در ضلع شمالی خیابان رسالت قرار دارد با مشكل مواجه شده‌ایم.»
وی با بیان این كه عقب‌افتادن بهره‌برداری از تونل مربوط به تكنولوژی و قدرت كار نیست، ادامه داد: «مشكل اصلی ما در این ضلع تونل، مشكلاتی است كه با برخی معارضان ملكی در این قسمت داریم. بخشی از زمین‌های بنیاد مستضعفان در این قسمت قرار گرفته است. در حال حاضر مشغول مذاكره هستیم تا بتوانیم این زمین‌ها را به نحوی در اختیار بگریم و هر چه زودتر كار اجرایی این دهانه آغاز شود.»
هادیانی گفت: «با تكمیل پیاده‌روهای تونل و پایان عملیات احداث پل در ورودی شرقی تونل و تكمیل محوطه‌سازی باریك واقع در دره گنجوی در خیابان جمال‌زاده، این تونل به بهره‌برداری كامل خواهد رسید.»
وی در خصوص ایمنی این تونل گفت: «این تونل چه به لحاظ مقاومت در برابر زلزله و چه به لحاظ ترافیكی كاملا امن است. مسائل ایمنی سازه های سنگین در كمیته های مشخص بررسی و سپس تاكید و تصویب می‌شود. همچنین برای تامین ایمنی ترافیكی، دروبین‌های مداربسته‌ای برای كنترل عبور و مرور خودروها در نظر گرفته شده و برای جلوگیری از ایجاد حریق سیستم‌های كنترل آتش‌سوزی و «دتكتور»‌هایی نصب شده كه ایجاد حریق را اعلام و سپس خاموش می‌كنند.»
هادیانی كل مبلغی را كه برای ایجاد تاسیسات این تونل هزینه شده، حدود 10 میلیارد تومان اعلام كرد و گفت: « برای كنترل آلودگی هوا به لحاظ وجود گاز مونواكسید كربن و آلاینده های دیگر، سیستم‌هایی برای این تونل طراحی شده كه در صورت افزایش این آلاینده‌ها، سیستم‌های تهویه به صورت خودكار شروع به كار كرده و آلودگی را از تونل خارج می‌سازد. همچنین روشنایی این تونل در حد قابل قبولی و مطابق با استانداردها خواهد بود.»

UAN

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری