0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر بهبود وضعیت زندگی شهروندان امری بسیار مهم است و شهرداری ها باید در ایجاد و بهبود رفاه شهروندان در حوزه مدیریت شهری گام برداشته و به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند.

استاندار مرکزی

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر شعبانی فرد ظهر دوشنبه در همایش شهرداران استان مرکزی گفت: شهرداری ها به گونه ای عمل کنند تا بتوانند رفاه شهروندی را برای شهروندان فراهم کنند و این رفاه در صورتی حاصل می شود که شهرداری ها نیازهای شهروندان را شناسایی و اولویت بندی کرده و به آن ها رسیدگی کنند.

 

وی گفت: شهرداران استان باید برنامه های زیباسازی شهری را علمی و هدفمند دنبال کرده و از الگوهای موفق کلان شهرها با رویکرد فرهنگ بومی بهره ببرند.

 

وی افزود: شهرداران باید در حوزه مبلمان شهری، فضای سبز، ساماندهی پسماندها، مقاوم سازی و ارائه الگوی مناسب نمای ساختمانی و مقاوم سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیرمجاز شهری فعالانه و هدفمند حرکت کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه گسترش فرآیند شهر و شهرنشینی باید همراه با رویکردهای نوین شهرسازی باشد، افزود: باید با ایجاد رویکردی جامع در مدیریت شهری به ساختاری جدید دست پیدا کنیم که در راستای این ساختار جدید بتوانیم شهری سالم و زیبا داشته باشیم.

 

شعبانی فرد افزود: در رویکرد نوین شهرسازی مقرر است تا در شهرهایی که از مقدار زمین کافی برخوردار هستند ساخت و ساز مسکن به صورت ویلایی صورت گیرد و در شهرهایی که از زمین کافی برخوردار نیستند ساخت مسکن به صورت آپارتمان صورت گیرد.

 

وی گفت: ساخت مسکن در شهرهای کم جمعیت که تعداد جمعیت آن ها کمتر از 25 هزار نفر باشد به صورت ویلایی صورت می گیرد و در همین راستا تعداد 2 هزار مسکن ویلایی در قالب مسکن مهر در شهر امیرکبیر شهر اراک ساخته می شود و تحویل افراد متقاضی می شود.

 

ایجاد بانک ماشین آلات شهرداریهای استان مرکزی مدیریت شهرها را کارآمد می کند

 

استاندار مرکزی با تاکید براینکه ایجاد بانک تجهیزات و ماشین آلات عمرانی و شهرسازی باید در دستور کار قرار گیرد افزود: ایجاد این بانک به منظور ساماندهی کارها و تقویت مدیریت شهری مکانیزه شهرداری ها و تسهیل در روند برنامه ها و مدیریت هزینه های استان ضروری است.

 

وی گفت: عملیاتی شدن ایجاد بانک ماشین آلات و تجهیزات سنگین در چهار منطقه استان مرکزی، مدیریت شهرهای استان را فراگیر، کارامد و تخصصی می کند.

 

وی هویت بخشی و تقویت توسعه فرهنگ بومی و ملی و ارزش های اسلامی در معماری و شهرسازی از طریق الگوسازی را از وظایف مهم شهرداران دانست که باید در سال 91 به عنوان یک محور اساسی مد نظر باشد و افزود: شهرداران باید با تقویت تعامل سازنده با سایر بخش های دولتی و خصوصی جایگاه نظارتی شهرداری ها را ارتقا داده و ضوابط و قانونمداری را در سایه افزایش مشارکت مردمی حاکم کنند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری