امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح استفاده از الگوی معماری اسلامی تهیه می‌شود

وزیر مسكن از تهیه چارچوب كلی طرح استفاده از الگوی معماری ایرانی _ اسلامی تا خردادماه امسال خبر داد. به گفته وی جهت‌گیری رییس جمهور اجرایی كردن معماری ایرانی_اسلامی است.وزیر مسكن وعده داد تا خرداد چارچوب كلی طرح استفاده از الگوی معماری ایرانی _ اسلامی تهیه می‌شود.
«محمد سعیدی‌كیا»، وزیر مسكن و شهرسازی در خصوص دستور رییس جمهور مبنی بر استفاده از الگوی معماری ایرانی _ اسلامی گفت: «این موضوع جهت‌گیری كلی رییس جمهور در زمینه معماری شهری است و برای اجرایی شدن نیازمند یك دوره زمانی و تدوین یك طرح جامع و كامل است.»
وزیر مسكن در خصوص زلزله استان‌ لرستان ادامه داد: «10 هزار واحد مسكونی شهری و 30 هزار واحد مسكونی روستایی در استان لرستان آسیب دیده، كه وزارت مسكن با توجه به اعتباراتی كه برای این كار در نظر گرفته شده، آنها را بازسازی و نوسازی می‌كند.»
وی كه در گردهمایی سالروز تاسیس بنیاد مسكن حضور داشت، افزود: «برای نوسازی واحدهای شهری آسیب دیده 8 میلیون تومان وام و یك‌و‌نیم میلیون كمك بلاعوض از طریق بنیاد مسكن در اختیار افراد شهرنشین استان قرار می‌گیرد. 6 میلیون وام و یک ونیم میلیون كمك بلاعوض نیز برای نوسازی واحدهای روستایی در اختیار روستاییان كه ساختمان‌های آنها از زلزله آسیب دیده گذاشته می‌شود.»
سعیدی‌كیا در خصوص نحوه در اختیارگیری این كمك‌های بلاعوض اظهار داشت: «آمار بناهای تخریب شده توسط بنیاد تهیه و برای هر فرد یك پرونده تشكیل می‌شود. این افراد توسط بنیاد برای دریافت این كمك بلاعوض به بانك معرفی شده و در سه قسط آن را دریافت می‌كنند.»
وی با بیان اینكه خود بنیاد ساختمان نمی‌سازد، عنوان کرد: «افراد خود كارفرما هستند و تنها ابزار، مصالح و نیروی انسانی از طرف بنیاد تامین می‌شود. بنابراین افراد بناها را مطابق با این امكانات و توانایی خود خواهند ساخت.»

UAN

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری