0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون میراث‌فرهنگی استان مرکزی گفت: تملک قلعه "حاج جلال لشکر" نیازمند تخصیص بخشی از اعتبارات ملی و ‌استانی و سرمایه‌گذاری فرمانداری برا ی خرید این ملک تاریخی است

Image43958

خمین - خبرگزاری مهر: معاون میراث‌فرهنگی استان مرکزی گفت: تملک قلعه "حاج جلال لشکر" نیازمند تخصیص بخشی از اعتبارات ملی و ‌استانی و سرمایه‌گذاری فرمانداری برا ی خرید این ملک تاریخی است.

محسن رحمتی درگفتگو با خبرنگار مهر افزود: با اشاره به اینکه قلعه مذکور در مجاورت قلعه سالار محتشم قرار دارد می توانذ زمینه گردشگری مناسبی در کنار در خمین ایجاد کند.

  وی با بیان اینکه، قلعه‌ سالار محتشم حدود 5 سال پیش به تملک میراث‌فرهنگی درآمده و تبدیل به موزه مردم‌شناسی شده است گفت: به دلیل قیمت بالای این خانه دو هزار متری، اگر بخشی از اعتبار ملی و ‌استانی و سرمایه‌گذاری فرمانداری را به خرید این ملک اختصاص دهیم موفق به تملک این اثر تاریخی خواهیم شد.

  رحمتی گفت: این دو اثر تاریخی متعلق به اواخر قاجار است که دارای یک سردر ورودی هشتی مشترک هستند و قلعه سالار محتشم یک ساختمان دو طبقه با ایوان و ستون‌های زیبا است که با تزئینات معماری، گچبری و سقف کاذب چوبی از آثار منحصر به این دوره تاریخی است.

      قلعه سالار محتشم از جمله بناهای شاخص معماری رومی‌ایرانی شهر خمین به شمار می‌رود که‌ در مجاورت بیت حضرت امام خمینی(ره)‌ واقع شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری