0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وزیر مسكن بر لزوم تلفیق معماری اصیل و اسلامی با فناوری جدید تاكید كرد

وزیر مسكن و شهرسازی گفت: سیاست این وزارتخانه و خانواده مهندسین فرهنگ سازی برای تلفیق معماری اصیل و اسلامی با فناوری جدید ساخت و ساز است.

مهندس محمد سعیدی كیا روز دوشنبه در مراسم معرفی رییس جدید سازمان مسكن و شهرسازی خراسان رضوی در مشهد افزود: بر این اساس مسلما شهرهای ما با بافت هنر معماری اصیل و جدید شكل خواهد گرفت.

وی گفت: در اجرای پروژه‌های معماری و شهرسازی اسلامی به مردم بدهكار هستیم و تاكنون تلاش لازم را در این بخش مهم انجام نداده‌ایم.

او افزود: هنر معماری و شهرسازی اسلامی در اجرای پروژه‌های نوین شهری بكار گرفته نمی‌شود و مهندسین ما در این بخش عقب افتاده‌اند.

وی ادامه داد: مردم محصول فعالیت را در امر ساخت و ساز می‌بینند لذا هر اندازه مهندسین و سازندگان نسبت به كیفیت، زیبایی، مقاوم‌سازی و خوب‌سازی توجه كنند حیثیت مهندسی را حفظ كرده و خدمت بزرگی به اقتصاد و مردم انجام داده‌اند.

وزیر مسكن و شهرسازی گفت: در بخش ساخت و ساز وظیفه این وزارتخانه سیاست گذاری است و همچنین سازمان نظام مهندسی ساختمان عهده‌دار نظارت و انبوه‌سازان و سازندگان مسوولیت طراحی تا اجرا را دارند.

وی ادامه داد: شهرداریها نیز شهر را شكل می‌دهند و در مجموع مهندسان، طراحان و سازندگان همه اعضای یك خانواده مهندسی را هستند.

سعیدی كیا افزود: هر اندازه خانواده مهندسی با یكدیگر هماهنگ باشند به همان اندازه در اجرای پروژه‌ها تسریع خواهد شد.

او در خصوص تولید انبوه مسكن نیز گفت: دولت اخیرا بودجه‌ای مصوب كرده كه لایحه آن به زودی تقدیم مجلس می‌شود. در این بودجه سعی شده پرداخت تسهیلات موقت و یا كوتاه‌مدت نباشد.

وی با اشاره به نیاز كشور به یك میلیون واحد مسكونی در سال افزود: با توجه به رشد جمعیت، سالانه بین ‪ ۶۰۰‬تا ‪ ۸۰۰‬هزار مورد ازدواج در كشور اتفاق می‌افتد لذا جوانان ما نیاز به اشتغال و مسكن دارند.

وزیر مسكن و شهرسازی گفت: این نقد بر خانواده مهندسان وارد است كه باید خوب طراحی و خوب ساختن را در شاء‌ن مهندسین در برنامه كاری خود قرار دهند.

همچنین در این نشست با حضور مسوولان اجرایی استان، مهندسان و پیمانكاران ساختمانی، سعیدی كیا با قدردانی از زحمات پنج ساله مهندس محمدرضا سعیدی رییس سابق سازمان مسكن و شهرسازی خراسان رضوی، مهندس مجید توتونچی را به عنوان رییس جدید این سازمان معرفی كرد.

رییس سابق سازمان مسكن و شهرسازی خراسان رضوی هم گفت: در محدوده شهر مشهد ‪ ۶۰۰‬آلونك كه برای تصرف زمینها ساخته شده بود با همكاری دستگاه قضایی توسط گروه حفاظت اراضی این سازمان شناسایی و تخریب شد.

مهندس محمدرضا سعیدی افزود: ‪ ۲۰‬هكتار زمین به ارزش ‪ ۲۰۰‬میلیارد ریال كه در داخل محدوده مشهد توسط زمین خواران تصرف شده بود، شناسایی و به‌شهرداری بازگردانیده شد.

وی گفت: این سازمان در حوزه شهرسازی ‪ ۹‬طرح جامع و شش طرح تفصیلی مصوب نموده و همچنین در بخش مسكن نیز ‪ ۴۳۷۷‬واحد مسكونی ارزانقیمت ساخته و هم اینك ‪ ۷۹۰‬واحد مسكونی در دست ساخت دارد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری