0

طبقه بندی آرشیو

رییس گروه نظام مهندسی مسكن و شهرسازی استان تهران:
تعیین صلاحیت معماری تجربی باعث هویت بخشی آنان است

ساماندهی نیروهای درگیر در بحث فنی ساختمان و بالا بردن آگاهی این افراد در زمینه بهبود كیفیت ساخت وساز در كشور می‌تواند نواقص موجود در رابطه با این بخش را به حداقل برساند و معضلات ساختمان سازی را مرتفع سازددكتر كامران توسلی ـ رییس گروه نظام مهندسی مسكن و شهرسازی استان تهران ـ با اشاره به نقش معماران تجربی در فرآیند ساخت و ساز برگزاری دومین مرحله از آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی برای دریافت پروانه اشتغال به كار از سوی وزارت مسكن و شهرسازی گفت: مطابق مبحث دوم مقررات ملی ساختمان تمام افرادی كه در زنجیره ساخت و ساز دخیل هستند، ‌باید از مجوز رسمی برای ساخت و ساز برخوردار باشند.

وی با بیان اینكه معماران تجربی در زنجیره ساخت وساز مسكن بسیار موثرند، گفت: برای رسیدن به كیفیت مطلوب در زمینه ساخت وساز و جلوگیری از به هدر رفتن منابع و ثروت ملی كشورمان باید در گام نخست معماران تجربی را تعریف كنیم.

رییس گروه نظام مهندسی مسكن و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینكه معماران تجربی در میان گروه‌های چهارگانه (مهندسان، كاردان‌ها، معماران تجربی و كارگران ماهر) درگیر در ساختمان‌سازی نقش هماهنگ كننده بین رده‌های پایین و بالا را ایفا می‌كنند، گفت: متاسفانه امروزه برخی افراد بدون آنكه تجربه و آگاهی كافی در زمینه ساخت و ساز داشته باشند، وارد این عرصه شده و این مسئله باعث شده است تا به كیفیت بخش مسكن لطمه وارد شود.

توسلی برگزاری آزمون تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی را بهترین وسیله برای تمیزدادن و جداكردن افراد با صلاحیت از كاردان‌های بدون تجربه و فاقد صلاحیت لازم دانست.

به گزارش روابط عمومی كاردانهای فنی ساختمان، وی صدور پروانه اشتغال به كار برای معماران تجربی و همچنین برگزاری آزمون تعیین صلاحیت برای این قشر از افراد شاغل در زمینه ساخت و ساز مسكن را باعث هویت‌بخشی به معماران تجربی قلمداد كرد و گفت: امیدوارم معماران تجربی با درك شرایط ویژه و همچنین با توجه به اینكه در صورت شركت نكردن در آزمون از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهد شد، در این آزمون شركت كرده و به بهبود كیفیت در زمینه ساخت و ساز در كشور كمك كنند.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری