0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران:
تعریض خیابان تاریخی ولی عصر هنوز قطعی نیست

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد : هیچ طرحی برای تعریض خیابان ولی عصر قطعی نشده و با توجه به دیدگاه های موافق و مخالف، ادامه مطالعات و بررسی ها در این بخش ادامه دارد .
خیابان ولی عصرمهدی چمران  گفت: مجموعه مطالعاتی از سوی چندین گروه از مشاوران در قالب پیشنهادی برای تعریض خیابان ولی عصر تهران ارائه شدە آست اما دیدگاه های متفاوتی در مورد اجرایی شدن آن وجود دارد، بسیاری مخالف اجرای طرح هستند و در عین حال برخی دیگر از کارشناسان نیز معتقدند با اجرا این طرح شرایط مطلوب تری برای خیابان ولی عصر ایجاد می شود.هر دو گروه دلایل خاص خود را ذکر می کنند اما هنوز هیچ تصمیمی برای تعریض خیابان ولی عصر تهران گرفته نشده و همه چیز در مرحله بررسی و مطالعات کارشناسی است .
وی همچنین تاکید کرد: به فرض اینکه این طرح اجرا شود هیچ درختی از مجموعه درختان کهنسال این خیابان آسیب نمی بیند و حتی هیچ پیاده رویی از این مسیر حذف نمی شود .
وی در مورد جزئیات طرح ارائه شده در مورد تعریض خیابان ولی عصر گفت :مسیر جدید برای سواره کندرو درنظر گرفته شده ضمن اینکه فضا برای حرکت عابر پیاده نیز افزایش یافته است و وسعت بیشتری پیدا می کند اما تاکید می کنم که استدلال های مختلفی در مورد این طرح وجود دارد و هیچ تصمیمی برای اجرا گرفته نشده است .
رییس شورای اسلامی شهر تهران ، در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که جویبار ها و درختان ولی عصر تهران به شکل سابق خود می مانند و هیچ نگرانی برای هویت تاریخی این خیابان در آینده وجود ندارد .
از سوی دیگر مهندس زیاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در مورد پروژه تعریض خیابان ولی عصر گفت :این پروژه هنوز نهایی نشده و کار نیاز به مطالعه بیشتری دارد و باید بررسی شود که اساسا آیا تعریض این خیابان در کاهش ترافیک منطقه تاثیر گذار است یا ممکن است خود مشکلات تازه تری را برای سایر مناطق ایجاد کند.
زیاری در عین حال خریداری بناها و زمین های حاشیه خیابان ولی عصر از سوی شهرداری را راهکاری مناسب برای ارتقای کیفی فضاهای شهری در این محدوده دانست و تصریح کرد: با توجه به بالا بودن قیمت زمین در این محدوده ها اگر شهرداری تهران بتواند نسبت به آزاد سازی زمین های حاشبه خیابان ولی عصر اقدام کند کار مهمی انجام شده است اما ایجاد مسیر سواره در این محدوده باید با مطالعات کارشناسی جدی انجام شود.
وی افزود: باید ابتدا مطالعات جدی در مورد ضرورت این کار و نتایج آن انجام شود چرا که شاید همین مطالعات نشان دهد که در حال حاضر نیازی به تعریض این خیابان نیست و اساس تعریض این محور با توجه به تعداد زیادی از پروزه های دیگر تهران در الویت نیست و می توان با صرف این سرمایه در سایر بخش ها مشکلات بیشتری از تهران برطرف کرد. این عضو شورای شهر همچنین گفت:هیچ طرحی نمی تواند با حذف فضای سبز این خیابان قدیمی همراه باشد . 
میراث خبر

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری