0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان از تصویب طرح جامع شهر جدید علوی در شورای‌ عالی شهرسازی و معماری کشور و در نظر گرفتن بسیاری از امکانات رفاهی، خدماتی و اقتصادی در این شهر خبر داد.

تصویب طرح جامع شهر جدید علوی در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خلیج فارس، مهندس زندیه وکیلی با بیان اینکه طرح جامع شهر جدید علوی پیش از این در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تأیید شده بود، افزود: با تصویب طرح جامع شهر علوی در شورای‌عالی شهرسازی، از این پس این شهر با طرح جدید شکل خواهد گرفت.
 
وی با اشاره به اینکه وسعت شهر علوی برابر یکهزار هکتار با پیش‌بینی جمعیت 100 هزار نفری برآورد شده است، اضافه کرد، با توجه به ساختارهای بخش خدمات و ساختار صنعت در استان و پیش‌بینی رشد بالای صنعت در طول برنامه چهارم توسعه و افق 1405، شهر جدید علوی می‌تواند با فعال شدن کارگاه‌های کوچک و زود بازده موجب تحقق پیش‌بینی طرح‌های فرا دست شود.
 
مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان، گفت: شهر علوی در طرح جدید به مرکز برتر خدمات گردشگری و پیشتاز در عرصه توسعه آموزش عالی تبدیل می‌شود.
 
وی افزود: توسعه آموزش عالی این شهر در قالب احداث پردیسهای دانشگاهی فرامنطقه‌ای شکل خواهد گرفت.
 
او اضافه کرد: احداث این پردیس‌ها علاوه بر اینکه زمینه امکانات آموزشی برای ساکنان شهر علوی و روستاهای اطراف فراهم خواهد کرد، می‌تواند دغدغه ساکنان این شهر را در زمینه تحصیلات عالی فرزندانشان کم کند.
 
مهندس زندیه وکیلی به دیگر مزیت‌های طرح جدید جامع شهری علوی اشاره کرد و افزود: در طرح جدید، شهر بر مبنای الگوی تک مرکزی طراحی شده و طیف وسیعی از کاربری‌های مختلف را با شعاع دسترسی 2000 متر در خود جای می‌دهد.
 
به گفته وی، الگوی محله‌بندی شهر علوی به صورت ترکیبی از محلات مرتبط و محلات خطی است و ساختار پیشنهادی شبکه ارتباطی عمدتا شطرنجی است.
 
به گزارش ایسنا؛ شهر جدید علوی در موقعیت 22 کیلومتری شمال غربی بندرعباس با هدف جذب سرریز جمعیتی از شهر بندرعباس، اسکان جمعیت شاغل در صنایع غرب بندرعباس، افزایش عرضه اراضی شهری و مهار رشد بی رویه قیمت اراضی مکان‌یابی شده است

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری