0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استاندار البرز از تصویب طرح تفصیلی بعد از 20 سال خبرداد و گفت: طراحی نقشه شهر کرج پس از 20 سال به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید و از این پس شهر کرج بر مبنای طرح تفضیلی و طبق قانون ساخته خواهد شد.

 

Ostandare Alborz

عیسی فرهادی در گفتگو با خبرنگارمهر اظهار داشت: کلانشهر کرج از گذشته های دور تا نزدیک شاهد شکل گیری شهرک های متعدد بدون در نظر گرفتن اصول معماری شهری و بر اساس نیاز بوده است.

وی افزود: در طول این سالها شورای شهر، شهرداری و استانداری البرز پیگیرجدی تصویب نقشه راه کرج از سوی شورای عالی شهرسازی بود تا براساس نقشه راه ، توسعه و اداره کرج را صورت دهد.

فرهادی گفت: طرح تفصیلی نقشه راه هر شهری است و بر اساس این نقشه ساخت شهرهابر اساس اصول معماری شهری ساخته می شود.

استاندارالبرز عنوان کرد: طرح تفصیلی کرج به تصویب شورای عالی شهرسازی هم رسیده است متفق القول از سوی همه دستگاههای مربوط اعم از استانداری، شورای شهر، شهرداری ، فرمانداری و... مورد قبول است و در صورت وجود برخی مغایرت های جزئی طبق قانون و درجهت منافع عمومی گره های احتمالی رفع می شود.

وی افزود: برخی از مغایرت هایی که از نظر شورای شهر و شهرداری اعلام شود در کمیسیونی که به همین منظور ایجادشده است مطرح خواهد شد و به ریاست استانداری رفع می شود.

این مسئول در بخش دیگری به اقدامات شهری صورت گرفته در اواخر سال گذشته اشاره کرد وگفت: خوشبختانه چند زیرگذر و روگذر در عملیات عمران شهری در سال گذشته صورت گرفت ومابقی این اقدامات در کنار طرح های عظیم دیگری در سال جدید با شتاب بیشتری سرعت می گیرد که همگی در جهت منافع عمومی خواهد بود.

فرهادی گفت: از این پس با تصویب طرح تفصیلی کلانشهر کرج براساس نیازهای افزاد ساخته نمی شود و همه ساخت و سازها بر مبنای قانون وطرح تفضیلی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: به روند بدین معنا نیست که ملاک عمل بر روی استان البرز و کرج باشد، بلکه سایر شهرهای اقماری نظیر محمدشهر، کمالشهر،ماهدشت، نظرآبادو... نیز با هارمونی در بحث معماری و شهرسازی ساخته خواهند شد و کلانشهر کرج در مجموعه ای از استان وشهرهای اقماری اطرافش دیده خواهد شد.

استاندارالبرز اظهارداشت: ظرف دو سال آینده طرح تفصیلی کلانشهر البرز را بارعایت هارمونی شهری وزیباسازی خواهیم ساخت ضمن آنکه در دل آن مشاغل جدید ، صنعت ، فضای سبز، خدمات راه وترابری و... را در آن می گنجانیم.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری