0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

1-616

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از تشکیل کمیته تخصصی نما برای نخستین بار در طول تاریخ شهرداری تهران خبر داد و گفت: هم اکنون ضوابط راهبردی برای نمای ساختمان های شهر با انواع کاربری‌ها و منظر شهری تدوین شده و در قالب لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است.

طی سال‌های گذشته و در تاریخ شهرداری تهران، ضوابط و معیارهای مشخصی برای نمای ساختمان‌ها وجود نداشته است و برای اولین بار در سال 91 کمیته تخصصی نما و منظر شهری برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شد.
 این کمیته متشکل از اساتید دانشگاهی و متخصصان شهرسازی بود که ضوابط راهبردی را برای نما و منظر شهری تدوین کردند و در قالب لایحه ای توسط معاونت حقوقی و امور مجلس شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در این ضوابط، تجربیات سال های گذشته در زمینه نمای ساختمانهای تجاری، مسکونی و اداری و کاربری های مختلف و همچنین تجارب علمی و تحقیقاتی و شاخص های مهم در نمای ساختمان ها و مصالح مورد نیاز برای آن در نظر گرفته شده است.
این شاخص ها به صورت چک لیستی و با در نظر گرفتن بایدها و نبایدها تهیه شده است که اولین گام در زمینه تهیه ضوابطی مشخص برای نمای ساختمان ها در سطح شهری است.
این لایحه بعد از بررسی در شورای شهر و تصویب چارچوب آن در سال جاری ملاک عمل قرار می‌گیرد و قطعا با اجرای آن به تدریح نقاط ضعف و قوت آن شناسایی شده و بهتر اجرا می‌شود.

معاون شهردار تهران افزود: این ضوابط راهبردی توسط سازمان زیباسازی و فضای سبز در نماسازی و جداره سازی بزرگراه امام علی (ع)، محور دماوند-پیروزی در حال پیگیری برای اجراست و برای کل تهران بعد از تصویب لایحه توسط شورا به صورت ضوابطی مشخص اجرا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری