0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: ثبت جهانی برج قابوس می‌تواند در ترویج و فرهنگ اسلامی بسیار مؤثر باشد.

 

ترویج فرهنگ و معماری اسلامی با ثبت جهانی برج قابوس

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان قربان عباسی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان به مناسبت ثبت جهانی برج قابوس اظهار داشت: هر ساله یونسکو اعتبارات چند میلیاردی را به پایگاه‎های ثبت جهانی تزریق می‎کند که این مهم در تحول‎آفرینی اقتصاد گلستان مؤثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: طرح ثبت پرونده جهانی برج قابوس در چهلمین سال تاسیس کنوانسیون و 36 امین جلسه عمومی یونسکو مطرح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان بیان کرد: با توجه به ثبت جهانی اثر تاریخی برج قابوس، یقینا استان گلستان از این پس شاهد تعداد زیادی از گردشگران خارجی خواهد بود که البته لازم است در حفظ و مراقبت این اثر تاریخی، تلاش مضاعفی صورت بگیرد.

به گفته عباسی عدم مراقبت مناسب از برج تاریخی قابوس سبب خواهد شد تا این اثر از فهرست جهانی خارج شود.

وی با اشاره به اینکه گلستان ثبت ملی طبیعی ندارد خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم تا فرآیند ثبت جهانی درخت سرخدار در گلستان را فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان یادآور شد: بر اساس ارزیابی کارشناس ثبت جهانی "زینب آخوندبای" ظرفیت دو ثبت جهانی در گلستان وجود دارد.

عباسی با اذعان به اینکه دیوار دفاعی گرگان و شهر جرجان کاندیدای ثبت جهانی است بیان کرد: امیدواریم با مدیریت بسیار خوب استاندار گلستان بتوانیم فرآیند این اقدامات را برای 37 امین اجلاس یونسکو فراهم کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اجلاس بین‎المللی یونسکو سالی یک ‌بار برگزار می‎شود.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری