0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی خدمات شهری و محیط‌زیست مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران گفت: با تدوین سند راهبردی زیباسازی شهر تهران، زیبایی در پایتخت سنجش‌پذیر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی افراسیابی با بیان این مطلب افزود: وجود اشکال مختلف معماری در شهر تهران طی سال‌های اخیر مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران را بر آن داشت تا با تدوین سند راهبردی زیباسازی شهر تهران، دستورالعمل‌های لازم برای ارتقای هویت ایرانی-اسلامی را مشخص سازد.

وی با بیان اینکه مراحل آماده‌سازی این سند طی ماه‌های آینده به اتمام می‌رسد، عنوان کرد: در این پروژه مطالعاتی هر یک از فضاهای شهر اعم از بزرگراه ها، خیابان‌ها، میادین و فضاهای عمومی مانند پارک ها و ... را تقسیم بندی کرده و برای هر کدام راهکاری ارائه داده‌ایم.
مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی خدمات شهری و محیط زیست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران خاطر نشان کرد: علاوه بر این، در این سند شاخص‌ها و معیارهای کلان زیبایی در تهران مشخص شده است و بر این اساس، سازمان زیباسازی به طور دوره‌ای می‌تواند وضعیت زیبایی در پایتخت و میزان مشارکت شهروندان در امر زیباسازی شهر را مورد سنجش قرار دهد.

افراسیابی در ادامه نیز به تهیه جدول اطلاعاتی (دیتابیس) مربوط به آلودگی هوا در تهران اشاره کرد و افزود: با تدوین این جدول اطلاعاتی تمامی مطالعات و پژوهش های انجام شده در رابطه با آلودگی هوا در تهران در یک سامانه گردآوری می شوند و مسئولان این حوزه به راحتی می توانند به مطالعات انجام شده دسترسی پیدا کنند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری