0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: تعرفه‌های خدمات مهندسی در بافت‌های فرسوده موجود در شهرستان اصفهان از 75 درصد تخفیف برخوردار است.

بافت فرسوده

مسعود نریمانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه محدوده بافت فرسوده اصفهان در سال 1384 مشخص شده است، اظهار داشت: براساس قانون برنامه پنج ساله پنجم، پس از 10 سال نباید بافت فرسوده‌ای در اصفهان وجود داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه مداخله مستقیم در راستای احیاء و نو‌سازی بافت‌های فرسوده محرک توسعه شهر‌سازی است، اضافه کرد: اساس احیاء و نوسازی بافت‌های فرسوده صاحبان و مالکان این بافت‌ها هستند و دولت باید در این زمینه از این افراد حمایت کند و بسته‌های تشویقی و حمایتی را در اختیار آنها قرار بدهد.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان تصریح کرد: قانون احیاء، نو‌سازی و به‌سازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری نیز در تاریخ 12 دی‌ماه سال گذشته به تصویب رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه برای احیاء و نو‌سازی بافت‌های فرسوده در ضوابط شهر‌سازی نیز کمک‌هایی در نظر گرفته می‌شود، ادامه داد: 50 درصد از صدور هر پروانه ساختمانی در محدوده بافت‌های فرسوده رایگان است.

 

نریمانی با اشاره به اینکه تمامی این موارد از سیاست‌های تشویقی شهرداری برای احیاء و نوسازی بافت‌های فرسوده است، تأکید کرد: تعرفه‌های خدمات مهندسی در بافت‌های فرسوده موجود در شهرستان اصفهان از 75درصد تخفیف برخوردار بوده و این موضوع چندی پیش مورد تصویب قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه همت‌آباد اصفهان با مساحت 63 هکتار یکی از مهم‌ترین بافت‌های فرسوده موجود در سطح شهر است، افزود: بستر‌های مناسب باید برای احیاء و نو‌سازی تمامی محله‌های موجود در بافت‌های فرسوده فراهم شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری