0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مشاور رسانه ای شهردار اهواز با اشاره به پیگیری‌های اخیر رسانه‌ها در خصوص وضعیت آثار تاریخی شهر اهواز گفت: در دو دهه گذشته نسبت به حفظ آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهر اهواز بی‌توجهی شده و پیگیری دوستداران میراث فرهنگی در این خصوص قابل درک است.

تخریب آثار تاریخی، فاجعه فرهنگی است

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه میراث فرهنگی ـ مشاور رسانه ای شهردار اهواز با اشاره به پیگیری‌های اخیر رسانه‌ها در خصوص وضعیت آثار تاریخی شهر اهواز گفت: در دو دهه گذشته نسبت به حفظ آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهر اهواز بی‌توجهی شده و پیگیری دوستداران میراث فرهنگی در این خصوص قابل درک است.
 
«مهدی مکارمی»، در گفت وگو با خبرگزاری CHN گفت: «آثار تاریخی سرمایه‌های فرهنگی و معنوی شهر هستند و مایه تاسف است که روز به روز شاهد تخریب این آثار باشیم.»
 
به گفته وی در صورتی که مسئولان استان و بویژه مسئولان میراث فرهنگی عزم جدی در این خصوص نداشته باشند باید اذعان کنیم که یک فاجعه فرهنگی در حال وقوع است.
 
وی افزود: «باید اذعان کنم مدیریت شهری اهواز هم در دو دهه گذشته در این خصوص بی توجهی کرده هرچند متولی اصلی آثار تاریخی مشخص است و سازمان میراث فرهنگی می‌بایست در این خصوص اقدامات جدی انجام می‌داد که امیدواریم در دوره جدید مدیریت میراث فرهنگی، شاهد تلاش‌های جدی در این زمینه و همکاری بین بخشی همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باشیم.»
 
به گفته وی در مواردی همانند موضوع سرای عجم شهرداری اخیتار قانونی ندارد ولی مسئولان استانی می‌توانند تدابیری بیندیشند که مالکان آثار تاریخی با حفظ حقوق مادی و معنوی شان، دست به تخریب آثار تاریخی نزنند و شهرداری نیز در این خصوص آمادگی همکاری دارد.
 
وی گفت: «در عین حال و با وجود محدودیت‌های قانونی شهرداری، حساسیت دوستداران میراث فرهنگی و رسانه‌ها را به مسئولان شهری منتقل کرده‌ام و همچنان موضوع را پیگیری خواهم کرد. امیدوارم تدبیری در این خصوص اندیشیده شود تا شاهد تخریب یکی دیگر از آثار تاریخی نباشیم.»
 
مکارمی با اشاره به تخریب بالکن مهدیان، آتش‌سوزی چند سال قبل بازار معین‌التجار گفت: «هتل قوی اهواز هم وضع نامناسبی دارد و دچار مرگ تدریجی شده است.»
 
به گفته وی مسئولان شهر و استان در قبال سرمایه‌های فرهنگی شهر مسئولند و می‌بایست در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند. آثار تاریخی سرمایه‌های فرهنگی هستند و حتی با نگاه اقتصادی نیز با رونق داشتن این آثار می توان شاهد جذب توریست ها و رونق اقتصاد شهر و استان بود.
 
مکارمی در پایان افزود: «آسیب رساندن و تخریب آثار تاریخی جبران ناپذیر است و باید جلوی این فاجعه فرهنگی گرفته شود. شهرداری اهواز به سهم خود این آمادگی را برای همکاری و مشارکت در این زمینه دارد.»

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری