0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با تاکید بر این که نظارت عالیه بر کیفیت ساخت و ساز بر عهده شهرداری است، گفت: شهرداری موظف است تا بر نقشه های مورد تایید مهندس سازه نظارت کند تا نقشه‌ها بر اساس آن اجرا شود و همچنین نظارت عالیه بر کیفیت ساخت و ساز را بر اساس نقشه‌های مهندس سازه و مهندس ناظر برعهده دارد.

لزوم تایید مهندس سازه و محاسب به عنوان ملاک عمل نظارت شهرداری

به گزارش سرویس«شهری» ایسنا، جواد کریمیان اقبال با اشاره به موضوع مقاوم سازی ساختمان‌ها گفت: در این زمینه بیشترین وظایف بر عهده سازمان نظام مهندسی است و البته شهرداری نیز موظف است قوانین و مقررات و ضوابط نقشه را کاملا اجرا کند.
 
وی افزود: مباحثی مانند تست جوش و بتن ، آزمایشگاه ژئوتکینیک، استاندارد بودن فوم‌های لازم در سازه های سبک و غیره از جمله موضوعاتی است که طی نظارت‌های دوره‌ای شهرداری مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران تصریح کرد: شهرداری موظف است تا بر نقشه‌های مورد تایید مهندس سازه نظارت کند تا نقشه ها بر اساس آن اجرا شود و همچنین نظارت عالیه بر کیفیت ساخت و ساز را بر اساس نقشه های مهندس سازه و مهندس ناظر برعهده دارد.
 
کریمیان اقبال در ادامه اظهار کرد: اگر در نقشه های سازه مشکلی وجود داشته باشد سازمان نظام مهندسی به عنوان متولی نظارت بر امر ساخت و ساز باید به آن بپردازد و شهرداری در نظارت خود ، تایید مهندس سازه و محاسب را ملاک عمل قرار می دهد و در غیر این صورت سازمان نظام مهندسی بر اساس وظایف خود باید بر عملکرد مهندسان خود نظارت کند.
 
وی همچنین در خصوص لایحه تفکیک وظایف شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی در موضوع گودبرداری ساختمان‌ها افزود: لایحه تدوین شده در این خصوص، پس از تصویب شورای اسلامی شهر تهران به سازمان های ذیربط و مناطق ابلاغ شد که بر اساس آن ضوابط تخریب و گودبرداری ساختمان وساماندهی وظایف هر یک از سازمان های مربوطه به تفکیک در آن مشخص شده است.
 
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران خاطرنشان کرد: بر این اساس وظایف مهندسان ناظر و نحوه حضور آنان در ساختمان نیز به طور مشخص قید شده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری