0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران، ‌اجرایی شدن بیمه کیفیت ساختمان را از عوامل مهم در افزایش عمر ساختمان ها دانست و گفت : بیمه کیفیت ساختمان که درنهایت منجر به درجه بندی ساختمان‌ها می‌شود می‌تواند نقش مهمی در افزایش عمر ساختمان‌ها به عنوان یک سرمایه ملی داشته باشد.

13900918131310 PhotoA

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهندس جواد کریمیان اقبال گفت: بیمه کیفیت ساختمان به عنوان یکی از عوامل مهم در ارتقا ی کیفیت ساختمان در دست انجام است و برای اجرا باید روند مورد نیاز خود را طی کند. وی افزود : ساختمان‌ها سرمایه ملی کشور هستند و افزایش عمر این سرمایه با ارتقای کیفیت ساخت وسازها میسر می‌شود ، از این رو بیمه کیفیت ساختمان که در نهایت منجر به درجه بندی ساختمان ها می‌شود می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد و این موضوع در برنامه 5 ساله کشور نیز آمده است و باید اجرایی شود.
کریمیان اقبال با اشاره به روند اجرای این کار اظهار کرد: برای اجرای بیمه ساختمان باید بیمه گر تمام اجزای ساختمان را شناسایی تا بتواند مسئولیت آن را قبول کند، بیمه گر تنها زمانی بیمه ساختمان را می‌پذیرد که از ابتدای مرحله طراحی تا اتمام ساخت به طور کامل در جریان روند ساخت و ساز قرار گیرد.
مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران افزود: از آنجا که نقشه‌های ساختمان‌های ساخته شده برای بیمه باید توسط بیمه‌گر شناسایی شود و این هزینه بیمه‌گر را بالا می‌برد، بیمه ساختمان برای همه ساختمان‌های مسکونی و احداث شده مقرون به صرفه نیست.
وی با تاکید بر ساختمان‌های حائز اهمیت و اولویت بیمه برای این ساختمان‌ها خاطر نشان کرد: ممکن است بنا بر ضرورت، ساختمان‌های مهم و عمومی و حائز اهمیت مورد شناسایی و در نهایت بیمه شود اما این کار برای همه ساختمان‌های تهران که احداث شده است، بسیار زمان بر است. کریمیان اقبال با اشاره به این که این کار نوعی نظارت بر کار مهندسان ناظر و سازندگان ساختمان است گفت: این کار تضمینی برای ساخت و سازهاست چراکه شرکت‌های بیمه باید از همه جنبه‌های ساخت و ساز اعم از استفاده از مصالح استاندارد و نوع خدمات و اجرای آن اطمینان داشته باشند تا بتوانند ساختمان را بیمه کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری