طبقه بندی آرشیو

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن
بیشترین سهم تخلفات در سازمان نظام مهندسی ساختمان

رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بیشترین سهم بروز تخلف در ساختمانها را متوجه سازمان نظام مهندسی ساختمان دانست و گفت: سازمان نظام مهندسی نباید به وظیفه سنگین نظارت بی توجه باشد.

سید محمود فاطمی عقدا درباره موضوع نظارت بر ساخت وسازها در کشور گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری مسئول نظارت بر ساختمانها هستند و شهرداری ارگانی است که مجوز ساخت و پایان کار به ساختمانها می‌دهد. وی افزود: اما شهرداریها بر اساس نظر سازمان نظام مهندسی پایان کار صادر می کنند؛ بنابراین بیشترین مشکل در بروز تخلفها بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان است و اگر این سازمان با متخلفان جدی تر برخورد کند میزان تخلفات کاهش زیادی می یابد.
معاون وزیر مسکن وشهرسازی از تخلفات سازه ای در ساخت و سازها انتقاد کرد و گفت: شهرداری ها موظف هستند تا با تخلفات سازه ای که منجر به نامقاوم شدن ساختمانها می شود، برخورد جدی کند و تنها با جریمه از چنین تخلفاتی چشم پوشی نکنند.
رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با بیان اینکه پس از زلزله بم تخلفات ساختمانی کاهش یافت، افزود: وضعیت تخلفات پس از سال 82 و 83 با کاهش زیادی مواجه شد و ناظران بیشتر از قبل اهمیت نظارت را دریافتند. وی درباره میزان خسارات شهر تهران پس از وقوع زلزله بیان داشت: خسارت ریالی برآورد نشده است اما با وقوع زلزله شریانهای حیاتی مانند بیمارستانها، پلها و مراکز امنیتی شهر تهران نابود می شوند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری