0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عباس زارع شب گذشته در مراسم افتتاح و بهره برداری از پارک بوستان باغ ایرانی در منطقه 7 شهرداری کرج اظهار داشت: باغ ایرانی با اصول معماری ایرانی اسلامی احداث و در آن توجه ویژه ای به فرهنگ ایرانی شده است.

alt

 
وی با اشاره به اینکه باغهای ایرانی از کهن‌ترین باغ‌های دنیا هستند، افزود: در واقع معماران برجسته دنیا از اسلوب باغهای ایرانی تمجید کردند و برخی از باغهای مطرح دنیا به روش باغ ایرانی احداث شده‌اند.
 
توجه ویژه به معماری اسلامی و هنر اصیل ایرانی در "باغ ایرانی"
 
این مسئول عنوان کرد: در باغهای ایرانی از جمله باغ ایرانی کرج توجه خاصی به آب، سنگ و نوع احداث ساختمانهای آن شده است، در باغ ایرانی منطقه 7 کرج کوشک شمالی احداث شده و قرار است که در آینده ای نزدیک کوشک انتهایی در پارک در قالب فرهنگسرا احداث شود.
 
زارع ادامه داد: در رواق‌های شمالی این پارک 72 اثر از بهترین هنرمندان کشور با محوریت رسم و رسومات ایرانی به نمایش در آمده است.

alt

تجهیز کافه کتاب در آینده‌ای نزدیک
 
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج از تجهیز کافه کتاب در آینده در باغ ایرانی خبر داد و یادآور شد: امید می‌رود که روز به روز میزان خدمات ارائه شده در پارک‌های کرج به شهروندان افزایش یابد.
 
وی در ادامه با تشکر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرج، اضافه کرد: طی چند سال گذشته شهردار کرج توجه ویژه ای به مباحث فضای سبز و پارک‌ها داشت که این همم باعث توسعه کمی و کیفی این حوزه شد.
 
تفکیک آب شرب شهری از آب خام آبیاری فضای سبز
 
این مسئول به انجام زیرساخت‌های فضای سبز در برنامه پنج ساله اشاره و عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی قرار است که شبکه آب خام فضای سبز از شبکه آب شرب شهری تفکیک شود تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، میزان آبیاری در فضای سبز نیز افزایش یابد.
 
زارع به استفاده بهینه از آب قنات‌ها در شهر کرج نیز اشاره کرد و گفت: باید آب این قنات‌ها با راه اندازی شبکه ای تقسیم شود تا میزان انتقال آب به تمامی نقاط یکسان باشد.

alt

احیای قنوات در کرج به منظور تامین آب آبیاری فضای سبز
 
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج گفت: در این زمینه پروژه احیای قنات در محل باغ ترقی که هم اکنون به باغ ایرانی تبدیل شده است، اجرا شد و نتیجه آن هم اکنون استحصال 35 لیتر آب در ثانیه است.
 
وی اعلام کرد: با احیای این قنات و استحصال آب از آن، مشکل همسایه های شمال و شمال غربی این پارک در زمینه انحراف آب قنات به زیرزمینهای منازل نیز رفع شد

 

alt

این مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به توسعه و رشد چشمگیر فضای سبز در دوران مدیریت آقازاده اعلام کرد: امید می رود که در دوره های آینده نیز این روند رو به پیشرفت در حوزه فضای سبز ادامه داشته باشد.
 
زارع همچنین از شهرداران قبلی و فعلی منطقه 7 کرج نیز تشکر و قدردانی کرد و متذکر شد: اگر همدلی و تلاش شهرداری قبلی و فعلی منطقه 7، شهردار کرج و اعضای شورای اسلامی شهر نبود، به طور قطع این پروژه اجرا نمی‌شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری