0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر عامل سازمان پارك‌ها و فضای سبز شهر تهران با اعلام بهره‌برداری از نخستین بوستان مینیاتوری كشور تا پایان آذرماه امسال، گفت: این بوستان آثار باستانی و میراث فرهنگی ایران كه به ثبت جهانی رسیده است را در مقایس كوچكتر به نمایش می‌گذارد.

نخستین بوستان مینیاتوری كشور

ایسنا: علی محمد مختاری با اشاره به اینكه نخستین بوستان مینیاتوری كشور در فضایی به وسعت سه هكتار در منطقه 8 تهران در حال تكمیل است، اظهار كرد: این بوستان محلی برای نمایش فرهنگ، تاریخ و گذشته پر افتخار ایران خواهد بود.
 


مختاری با اشاره به اینكه بوستان مینیاتوری تهران فضای تفرج و آموزش را به صورت تلفیقی فراهم می‌كند خاطرنشان كرد: بوستان مینیاتوری فضای بازی است كه مدل‌ها و ساختمان‌های مینیاتوری با اندازه‌های كوچكتر از ابعاد واقعی به نمایش گذاشته می‌شود و می‌تواند شامل مدلی از یك شهر، روستا، بنا و یا مجموعه‌های مختلفی از مدل‌ها باشد.
 


به گفته وی، ماكت مجموعه‌های ارزشمند معماری نظیر چغازنبیل، میدان نقش جهان، ارگ بم، تخت جمشید، پاسارگاد، تخت سلیمان، بازار تبریز، كوه بیستون، كلیساهای آذربایجان، مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی، گنبد سلطانیه و آبشارهای شوشتر ساخته و در بوستان مینیاتوری تهران به نمایش گذاشته می‌شوند.
 


مدیرعامل سازمان پارك‌ها و فضای سبز شهر تهران تاكید كرد: بوستان مینیاتوری به عنوان جاذبه توریستی و تفریحی و با هدف به نمایش گذاشتن آثار باستانی و میراث فرهنگی ایران كه به ثبت جهانی رسیده است برنامه‌ریزی شده و در آینده نیز می‌تواند توسعه یابد.
 


مختاری بوستان مینیاتوری تهران را به موزه‌ای روباز با عملكرد آموزشی، فرهنگی تشبیه كرد و گفت: در این بوستان علاوه بر استقرار ماكت‌ها و مدل‌های آثار تاریخی، گالری‌هایی نیز برپا خواهد شد.
 


وی از ساخت خیابانی در محور میانی بوستان و بر روی سقف ساختمان‌های اداری و گالری خبر داد و گفت: این خیابان تحت عنوان «پل فیروزه» امكان دیدار از كل بوستان مینیاتوری را از طراز بالاتر برای بازدید كنندگان فراهم می‌كند.
 


مختاری با اشاره به اینكه آخرین مراحل ساخت ماكت‌ بناهای تاریخی در حال اجراست، ابراز امیدواری كرد كه تا پایان آذرماه امسال این بوستان به بهره برداری برسد.
 


به گزارش ایسنا، كلنگ نخستین بوستان مینیاتوری كشور ششم آذرماه سال 87 با حضور شهردار تهران به زمین خورد و در آن زمان وعده بهره برداری از این بوستان ظرف مدت یك سال مطرح شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری