0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک کارشناس میراث فرهنگی گفت: بناهای تاریخی هویت ملی و فرهنگی کشور است که باید در راستای توسعه پایدار برنامه ریزی شوند.

174383 PhotoA

سجاد محبی در گفتگو با خبرنگار مهرافزود: این بناها نشان از تاریخ، هنر و تمدن گذشته ملتی است که نسلهای آینده نیز باید از آن مطلع و مشاهده کنند.

   وی اظهارداشت: قبل از ترمیم و ساخت این بناها باید به مسئله مهم محیط زیست توجهی جدی داشت زیرا محیط زیست و طبیعت جزئی از زندگی انسانی است.

  این کارشناس میراث فرهنگی گفت: بناهای تاریخی جزء لاینفک از میهن و تاریخ کشور است از اینرو نگهداری از این آثار ضروریست باید در بقای آنها و حمایت و از همه مهمتر انتقال این بناها به نسل آینده بصورت پایدار عمل کرد.

   وی افزود: بناهای تاریخی علاوه بر اینکه تمامی ارزشهای فرهنگی، هویت معماری و هنر ساخت و ساز را نیز با زبان گویا بیان می کنند و شخصیت ملتها را نشان می دهند باید برای استحکام بخشی و بازسازی این گونه بناها، متخصصان با تجربه علمی از رشته های مختلف مرتبط همکاری کنند.

   محبی ادامه داد: تعدد، تنوع، اهمیت بناها، محوطه‌ های تاریخی و بالا بردن کیفیت توان اجرایی در زمینه مرمت و حفاظت از این بناها، بیانگر ضرورت تربیت متخصص حفاظت و مرمت بناهای تاریخی است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری