0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معماری ایران در طول قرن‌های گذشته همواره ویژگی‌های خاص و منحصربه فرد خود را حفظ کرده است مسئله‌ای که در سال‌های گذشته در ساخت و سازهای شهری چندان رعایت نشده است.

لزوم ترویج الگوهای معماری اسلامی ایرانی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در همین راستا برنامه پنجم شورای عالی شهرسازی و معماری را موظف کرده است به منظور تدوین و ترویج الگوهای معماری و شهرسازی اسلامی ایرانی اقداماتی را صورت دهد.

در بند الف ماده 169 مقرر شده است با تشکیل کارگروهی مرکب از نمایندگان دستگاه‌های ذیربط و صاحبنظران و متخصصان رشته‌های معماری، شهرسازی و حوزوی نسبت به انجام پژوهش‌های کاربردی، سیاست‌گذاری، تدوین ضوابط و مقررات اقدام شود.
 
بند ب نیز آورده است طرح‌های مناسب سازی ساختمان‌ها و فضاهای شهری و روستایی برای معلولین جسمی و حرکتی بررسی، تهیه و تدوین شود.
 
شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موظفند براساس ضوابط و طرح‌های موضوع این بند نسبت به مناسب سازی معابر و فضاهای عمومی شهری و روستایی اقدام کنند.
 
این ماده در دو تبصره مشخص کرده است مصوبات شورای فوق برای کلیه دستگاه‌های اجرایی، شوراهای اسلامی شهر و روستا و کلیه مالکان و سازندگان لازم الاجراست و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری و سایر دستگاه‌های آموزشی براساس توصیه‌های شورای عالی شهرسازی و معماری نسبت به بازنگری سرفصل‌ها و محتوای دروس مربوطه اقدام نمایند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری