0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کتاب «معماری هویت» شامل بررسی و تحلیل 65 اثر ویژه معماری معاصر کشورهای اسلامی توسط وزارت راه و شهرسازی برای چاپ آماده می‌شود.

کامبیز نوایی، محقق و نویسنده

امبیز نوایی، محقق و نویسنده گفت: قرارداد تهیه و انتشار این کتاب با وزارت راه و شهرسازی بوده  است و من و دیگر همکارانم در شرکت مشاوره نقش که در تالیف و نگارش این کتاب فعالیت کردیم، کار را به سفارش این وزارتخانه آماده کردیم که حاصل کار، بسیار رضایتبخش است.

  وی افزود: هنوز نام رسمی برای این کتاب انتخاب نکردیم، ولی پیشنهاد نام «معماری هویت» را برای آن ارائه کردیم. این کتاب در واقع بررسی معماری نوین جهان اسلام است که در 400 صفحه تدوین شده است و 65 اثر مهم معماری معاصر در کشورهای اسلامی را تجزیه و تحلیل می‌کند. با توجه به کتاب‌هایی که تا به حال در زمینه معماری به چاپ رسیده است، این کتاب کار کاملا جدیدی است.

  این محقق در ادامه گفت: بعد از نوشته شدن کتاب به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد دادیم که به صورت مجزا،‌ به زبا‌ن‌های عربی و انگلیسی ترجمه شود. پیشنهادهای دیگری هم ارائه کرده‌ایم که به واقعیت پیوستنشان، بیشتر شبیه به رویا هستند. «معماری هویت» مجموعه‌ای از متن، نقشه‌ها و تصاویر مناسب است و در حال حاضر هم آماده چاپ است، اما قرار است دستور چاپ توسط وزارت راه و شهرسازی صادر شود تا کتاب منتشر و عرضه شود.

   نوایی گفت: این کتاب حاصل فعالیت یک فرد نیست، بلکه گروهی از مهندسان شرکت مشاوره نقش در تهیه مطالب آن همکاری داشته‌اند. این کتاب نمونه‌های بارز معماری اسلامی را در گستره‌ای از اندونزی تا مراکش شامل می‌شود. دوستان دست‌اندرکار در پروژه آماده‌سازی مطالب این کتاب، زحمت زیادی کشیدند، چند سال تلاش کردند و موانع زیادی را مقابل خود دیدند، که در نهایت حاصلش کتاب بسیار خوبی شده است و مشتاقم که هر چه زودتر آن را ببینم.

  وی ادامه داد: اگر این کتاب به زبان‌های خارجی ترجمه شود، خواستگاران زیادی خواهد داشت. من ماکت اولیه این کتاب را با خود به دانشگاه MIT بردم و مسؤولان و استادان این دانشگاه اشتیاق زیادی برای هرچه زودتر ترجمه شدن آن، از خود نشان دادند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری