0

طبقه بندی آرشیو

بخش تاریخی لاهور در قالب برنامه‌ای پنج ساله به مقصد جدید گردشگری پاکستان تبدیل می‌شود.

بخش تاریخی لاهور، مقصد جدید گردشگری پاکستان

مسئولان شهر تاریخی لاهور در پاکستان قصد دارند در قالب برنامه‌ای پنج ساله و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی‌، بخش تاریخی این شهر را به مقصد جدید گردشگری پاکستان تبدیل کنند.
 
به گزارش لاهور نیوز‌، در قالب این طرح که «لاهور پرشور» نام دارد،‌ علاوه‌بر بازسازی بخش تاریخی لاهور‌، چند خانه تاریخی‌ در این بخش به هتل تبدیل می‌شوند،‌ سه حمام تاریخی مورد بهره‌برداری مجدد قرار می‌گیرند‌، تعدادی مغازه ویژه فروش صنایع دستی پاکستان و به ویژه شهر لاهور و همچنین یک پارک موضوعی راه‌اندازی خواهد شد.
 
از سوی دیگر، تمامی 13 دروازه بخش تاریخی لاهور مورد بازسازی قرار می‌گیرند و نقشه سه‌بعدی این منطقه نیز تهیه خواهد شد.
 
تلاش‌های دولت پاکستان برای جذب گردشگر به بخش تاریخی لاهور در شرایطی صورت می‌گیرد که از سه سال قبل و با پایان پروژه مرمت قلعه تاریخی لاهور، این اثر تاریخی منحصر به فرد روزانه میزبان هزاران گردشگر بوده است.
 
این قلعه‌ تاریخی سال‌ها پیش توسط نوه‌ی شاه جهان، سازنده‌ بنای تاریخی تاج‌محل با الهام از سبک معماری این بنا ساخته شد و سال 2010 پروژه مرمت دو ساله آن پایان یافت.
 
پاکستان در دهه 60 و 70 میلادی یکی از مقاصد برتر گردشگری جهان به شمار می‌رفت و روزانه هزاران گردشگر برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری این کشور راهی پاکستان می‌شدند. اما در سال‌های اخیر ناآرامی در پاکستان، تنش‌های سیاسی و ناآرامی در افغانستان گردشگران را از این کشور فراری داد، اما حالا با استقرار آرامش هر روز بر تعداد گردشگران پاکستان افزوده می‌شود

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری