0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهردار تهران طی بخشنامه ای که 5 فروردین ماه به شهرداری های مناطق و مدیران شهری ابلاغ کرده تاکید کرده است:از این پس تنها طرح تفصیلی ملاک عمل ساخت و سازهای پایتخت خواهد بود .

Shahr Dar Tehran

 

به گزارش خبرنگارمهر، پس از تایید نهایی طرح تفصیلی شهر تهران در کمیسیون ماده 5 این طرح از ابتدای سال 91 اجرایی شده است .

 

 

 

شهردار تهران دربخش نامه ای که 5 فروردین ماه به مناطق شهرداری و مدیران ابلاغ شده است تاکید کرده است:از این پس تنها طرح تفصیلی ملاک عمل ساخت و سازهای پایتخت خواهد بود .

 

 

 

تهران پس از ابلاغ این بخشنامه تنها با یک سند اداره می شود . این در حالی است که در سال گذشته مجوز ساخت و سازها بر اساس طرح ملاک عمل و نگاهی به طرح تفصیلی جدید صادرمی شد .

 

 

 

در این بخشنامه شهردار تهران به مدیران شهری یادآوری می کند:طرح تفصیلی را سرلوحه و محور برنامه ها و اقدامات اجرایی خود قرار دهند .

 

 

 

در این بخشنامه آمده است :ویژگی راهبردی – ساختاری اسناد توسعه شهری جدید شهر تهران ( طرح جامع و تفصیلی ) از یک طرف نیازمند راهبری، پایش و کنترل مستمر و از طرف دیگر ماهیت سیال و منعطف طرح های مذکور در کنار کالبد زنده شهر و مسائل مبتلا به آن نیازمند بررسی و ارزیابی بازخوردهای ناشی از اجرای آن است که تلاش مضاعف و پیوسته ای را به منظور تدقیق، اصلاح و تکمیل طرح ، طلب می نماید ، این مهم توسط معاونت شهرسازی و معماری با همکاری سایر واحدهای تابعه در طول یکسال اول اجرای طرح تفصیلی جدید ، صورت خواهد گرفت .

 

 

 

اجرای سیستمی طرح تفصیلی اعمال سلیقه ها را به حداقل می رساند

 

 

علیرضا جاوید،معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی نگرانی ها در خصوص سلیقه ای اجرا شدن طرح تفصیلی گفت: برای نخستین بار مفاد ضوابط طرح تفصیلی در سیستم مکانیزه شهرداری تهران وارد شده و در نتیجه سلیقه بر اجرای آن حاکم نخواهد بود .

 

 

 

وی با بیان این که وقتی موضوعی سیستماتیک می شود نظارت عملی هم بر آن امکان پذیر است گفت:وقتی موضوعی سیستمی بررسی نشود امکان نظارت دقیق وجود ندارد چون زمینه اطلاع از ساخت و سازها و تخلفات به سرعت فراهم نیست .

 

 

 

معاون شهردار تهران ادامه داد: گزارش ها و آمارهایی که از طریق سیستم ارائه می شود امکان اعمال مدیریت و نظارت را فراهم می کند .

 

 

 

جاوید تاکید کرد: اجرای سیستمی طرح تفصیلی امکان اعمال سلیقه ها را به حداقل رسانده است وپس از گزارش عملکرد این سیستم برای اعضای شورای شهر نگرانی های بر طرف می شود .

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری