امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تصاویر بنای باغی در مرز آسمان و زمین/ برجی 304 متری از تیکه های فولاد

214560

قرار است یکی از عجیب ترین یا "سورئال" ترین ابرساختارهای جهان در شهر "تایچانگ" در کشور تایوان بنا شود و باغی را در مرز آسمان و زمین معلق نگه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، برای ساخت این برج عجیب 304 متری تیرکهایی فولادی در کنار یکدیگر سر به فلک خواهند کشید تا چارچوبی عظیم و سه ضلعی به وجود آورند، ساختاری که به عظیم ترین ساختار سبز جهان تبدیل خواهد شد که بر روی بام آن باغی از درختان به وجود خواهد آمد.   برج تایوان که ارتفاعی در حدود ارتفاع برج ایفل دارد، زایییده ذهن خلاق معماری ژاپنی به نام "فوجیموتو" است که برای طراحی این ساختمان موفق به کسب جایزه بین المللی شده است. این برج سازه ای کاملا باز است و امکان ورود نور طبیعی برای ایجاد فضایی نیمه خارجی در آن وجود دارد. در اطراف این سازه که طرح آن برگرفته از شکل درخت انجیر معابد یا "بانیان" است، پارکها و فضاهای سبزی بنا خواهند شد.   برج تایوان از دو بخش اصلی ساخته شده است، ساختار فولادی و باغی بر روی پشت بام، که تمامی آن با الهام از ساختار درختان بانیان، مشهور به درختان انجیر هندی طراحی شده است. با دیدن این برج از دوردست این تصور به وجود می آید که باغی بر روی آسمان شناور است.   انرژی این برج از منابع تجدید شدنی تامین خواهد شد و در عین حال در درون آن سیستمهای ذخیره آب باران و انرژی خورشیدی نیز کار گذاشته خواهد شد. کل برج متشکل از توده ای از تیرکهای فولادی به قطر 800 میلیمتر است، انتظار می رود ساخت برج تا سال 2017 به پایان برسد و بودجه مورد نیاز برای اتمام آن 6.59 بیلیون دلار تایوان در نظر گرفته شده است.   بر اساس گزارش دیلی میل، فرماندار تایچونگ در کنفرانس خبری از این برج به عنوان خورشیدی درخشان در تایوان یاد کرده که تمامی جهان آن را خواهند دید و به علاوه سود مالی بسیار زیادی را برای این شهر به ارمغان خواهد آورد:  

01

چشم انداز دوردست این برج باغی معلق در آسمان را مجسم می کند

02 

این برج از تیرکهای 800 میلیمتری به ارتفاع 304 متر ساخته می شود

03

برج فضایی کاملا باز داشته و علاوه بر ورود نور روز امکان ذخیره انرژی خورشیدی و آب باران نیز وجود خواهد داشت

04

طرحی شبیه سازی شده از نمای برج تایوان در شب

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری