0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

احداث اولین ساختمان هوشمند در شمال تهران

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک تهران گفت: به منظور بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه ها، اولین ساختمان هوشمند به مساحت یک هزار و 250 مترمربع درشمال تهران احداث شد.

یوسف متقی با اعلام خبرفوق اظهار داشت: ساختمان سرای محله اراج در ضلع غربی بوستان ازگل اولین ساختمانی است که با هدف صرفه جویی و بهینه سازی در مصرف انرژی، افزایش امنیت و جلوگیری از بروز حوادث غیر مترقبه به سیستم هوشمند مجهز شده است. وی افزود: این ساختمان در پنج طبقه شامل سرای محله، کتابخانه، سالن آمفی تئاتر، خانه سلامت، نمازخانه و قسمت های اداری و آموزشی است که در روز میزبان تعداد زیادی از شهروندان است و به همین لحاظ بهینه سازی انرژی و ایجاد آرامش و امنیت خاطر برای مراجعین از الزامات این گونه مراکز محسوب می شود.
معاون فنی و عمرانی منطقه یک تهران در خصوص دلایل تجهیز ساختمان مذکور به سیستم هوشمند اضافه کرد: همه ساله شمار بسیاری از ساختمانها دستخوش سرقت و یا طعمه حریق می شوند، چراغ ها و لامپ های اضافی به دلیل عدم توجه افراد همیشه روشن می مانند، سیستم های سرمایشی و گرمایشی به دلیل عدم پردازش صحیح، بی وقفه در حال اتلاف منابع با ارزش انرژی هستند و صدها مورد دیگر همه از موضوعاتی است که منطقه را برای داشتن یک ساختمان هوشمند ترغیب کرد.
وی افزود: تجهیز ساختمان به پردازشگرهای مورد نیاز جهت دست یابی به اهداف ایمنی و امنیتی و بهینه سازی مصرف انرژی، از اهداف اصلی و پایه هوشمندسازی و جلوگیری از آسیب هایی است که انسان به دلیل مشکلاتی از قبیل مشغله ذهنی، کمبود فرصت و یا خطاهای انسانی در قرن ها نتوانسته با آن مقابله کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری