0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی شهرداری شیراز گفت: 90 درصد ازعملیات تحکیم بستر و لجن برداری پروژه کنار گذر شاهچراغ(ع) توسط شهرداری شیراز انجام شده است.

پروژه کنارگذر شاهچراغ(ع)

علی رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پروژه کنار گذر شاهچراغ(ع) از جمله طرح های است که نسبت به زمان پیش بینی شده زودتر از موعد مقرر عملیات تملک آن انجام شدو موازی با آن نیز عملیات لجن برداری و تحکیم بستر پیشرفت 90 درصدی داشته است.

وی ادامه داد: پروژه کنار گذر شاهچراغ(ع) در حال حاضر برای اجرایی بتن مگ و جدول گذاری آماده است که تاکنون در این مرحله نیز پیشرفت 20 درصدی در زمینه جدول گذاری حاصل شده است.

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شهرداری شیراز اضافه کرد: هم اکنون ازسمت شمال پروژه درعملیات جدول گذاری به پلاک میراثی برخورد کرده ایم که به همین دلیل ناچار به ایجاد قوس 90 درجه در مسیر کنار گذر شاهچراغ(ع) هستیم.

رحیمی افزود: اگر در این مسیر حداقل شعاع قوس (نزدیک به استاندارد) انجام شود نیاز به شعاع 50 متر است در حالی که هم اکنون شعاع 34 متر است از اینرو لاز م است تا برای حل این مشکل میراث فرهنگی استان فارس همکاری کندو نتیجه لازم برای حل مشکل قوس 90 درجه موجود در مسیر را هرچه سریعتر به فرمانداری، شهرداری و یا اداره راه و شهرسازی اعلام کند.

وی تصریح کرد: مسئولان مربوطه باید هرچه سریعتر این مسیر را تعین تکلیف کنندو راه رابرای انجام عملیات در اختیار شهر داری قراردهند تااگر در آینده اتفاقی در کنار گذر شاهچراغ(ع) افتاد جزء قصور مدیران فعلی طرح نباشد.

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی بیان داشت: در صورتی که مسئولان مربوطه مشکل قوس 90 درجه موجود در مسیررا برطرف کنند کنار گذر شاهچراغ(ع) جزء پروژه های افتتاحی شهرداری شیراز در هفته دولت خواهد بود.

ارگانها برای احداث کانال در مسیر کنار گذز شاهچراغ(ع) اقدام کنند

رحیمی در ادامه خواستار حضور مسئولان ارگان های آب، گاز، برق در مکان کنار گذر شاهچراغ(ع) شد و ابراز داشت: از مسئولان این ارگان ها انتظار داریم هر چه سریعتر در این مکان حاضر شوند و در صورتی که در این قسمت نیاز به احداث کانال مشترک است فعالیت خود را آغاز کنند تا دو ماه دیگر شاهدآغاز دوباره عملیات حفاری در کنار گذز شاهچراغ(ع) نباشیم.

وی یادآورشد: شهرداری هم اکنون در این مکان عملیات بستر سازی است و فعالیت لازم برای لایه های اساس وزیر اساس هنوز انجام نشده وحضور به موقع این ارگان ها در کنار گذر شاهچراغ(ع)زمینه ساز کاهش هزینه در آینده خواهد بود.

هزینه احداث کنار گذر شاهچراغ(ع)سه برابر هزینه سایر طرح های مشابه

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شهرداری شیراز عنوان کرد: کلیات طرح کنار گذر شاهچراغ(ع) در شورای عالی معماری و شهرسازی ایران تصویب شد و سپس پیشنهادات از طریق اداره راه وشهرداری شیراز به مسئولان مربوطه ارائه شده است.

رحیمی یادآور شد: هزینه احداث کنار گذر شاهچراغ(ع) سه برابر هزینه اجرایی سایر طرح های مشابه است زیرا که در این مکان به دلیل بافت قدیمی و محکم نبودن بناها نمی شود از وسایل وامکانات لازم مانند غلطک برای بستر سازی استفاده کردو ناچار هستیم با مصالح سگی مسیر را تحکیم بستر کنیم.

وی همچنین اظهار داشت: در راستای رفاه شهروندان و ساکنین این منطقه پروژه کنار گذر شاهچراغ(ع) به صورت سه شیفت توسط شهرداری شیراز انجام می شود تا هرچه سریعتر شاهد اتمام طرح و ایجاد رفاه بیشتر برای ساکنین باشیم.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری