0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه، جدایی ری از تهران را غیرقانونی توصیف كرد و گفت: جداشدن ری از تهران منجر به ساخت و سازهای غیرقانونی و مشكلات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی می‌شود.

علیرضا دبیر عضو هیات رییسه شورای شهر تهران

ایسنا: علیرضا دبیر در جریان چهارصد و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با انتقاد از طرح جداسازی ری از تهران، این سوال را مطرح كرد كه آیا این طرح با هدف توسعه ری مطرح شده و یا تهدیدی برای مردم این منطقه تلقی می‌شود.
 
وی با اشاره به اینكه بومی و بزرگ شده شهرری است ، گفت: با این وجود جدا شدن ری از تهران را كارشناسی و درست نمی‌دانم چرا كه این اقدام به منزله جدا كردن بخشی از اعضای یك موجود زنده و ارگانیك است.
 
وی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه، جدایی ری از تهران را غیرقانونی توصیف كرد و گفت: بر اساس ماده 186 برنامه پنجم توسعه، دولت مسئول تدوین طرح جامع تقسیمات كشوری است.
 
وی ادامه داد: در طرح جامع و تفصیلی شهر تهران، شهرری به عنوان جزئی از پیكره پایتخت تلقی شده است و بر اساس مفاد طرح تفصیلی، ری مركز تجارت جهانی پایتخت در نظر گرفته شده و شمیرانات نیز قطب گردشگری تهران است.
 
دبیر با اشاره به اینكه طرح جامع و تفصیلی به امضای اعضای شورای عالی معماری و شهرسازی كه نمایندگان دستگاه‌های دولتی مختلفی هستند رسیده‌ است، گفت: رییس‌جمهور نیز طرح جامع شهر تهران را امضا كرده و نمی‌توان چنین طرحی را نادیده گرفت و بر خلاف آن اقدامی انجام داد.
 
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به محدوده 240 كیلومتری شهرری گفت: جداشدن ری از تهران منجر به ساخت و سازهای غیرقانونی و مشكلات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی می‌شود.

وی همچنین به پیوستگی خدمات شهری میان ری و تهران اشاره كرد و افزود: مگر می‌توان معضلات ترافیكی راهنمایی و رانندگی، تاكسیرانی و اتوبوسرانی ری را از مسائل تهران جدا دانست.
 
دبیر با بیان اینكه منطقه 20 پایتخت سالانه به طور متوسط 30 میلیارد تومان درآمد برای شهرداری ایجاد می‌كند، گفت: این در حالیست كه معاونت‌های مختلف شهرداری تهران بیش از 250 میلیارد تومان در این منطقه هزینه می‌كنند.
 
وی سپس به هزینه‌های سنگین پروژه‌های كلان شهرداری تهران در شهرری اشاره كرد و گفت: هزینه اجرای بخشی از بزرگراه امام علی (ع) كه از ری عبور می‌كند 100 میلیارد تومان پیش‌بینی شده و خط 6 مترو نیز بالغ بر 300 میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.
 
وی با اشاره بر زمین ماندن اجرای پروژه كمربندی دوم شهرری، گفت: از زمان حضور بهبهانی ـ وزیر راه سابق ـ در وزارت راه قرار بود این پروژه اجرا شود، اما هنوز بر زمین مانده است.
 
وی با اشاره به حضور سودجویان و زمین خواران در شهرری و احتمال گسترش ساخت و سازهای غیر مجاز در صورت جدایی ری از تهران، تاكید كرد: این طرح سبب افزایش مشكلات حاشیه‌نشینی می‌شود و بر خلاف سیاست تمركززدایی از پایتخت كه توسط دولت دنبال می‌شود، است.
 
وی با اشاره به كاهش 35 درصدی قیمت زمین در شهرری پس از اعلام خبر "جدایی ری از تهران" گفت: سه سرمایه گذار كلان، پروژه‌های بزرگ این منطقه را متوقف كرده‌اند و این مساله حاكی از ضرر اهالی ری از طرح جدایی این منطقه است.
 
دبیر خاطرنشان كرد: برخی اعضای شورای شهر كهریزك و باقرشهر هم گمان می‌كردند پس از جدایی از تهران می‌توانند پست نمایندگی مجلس را به دست آورند اما من در یكی از دیدارهای خود به آنها گفتم كه تا وقتی ما هستیم، این پست‌ها به شما نمی‌رسد!


این عضو شورای شهر تهران ابرازعقیده كرد: كسانی كه تصمیم به جدایی ری از تهران می‌گیرند دلشان برای مردم این منطقه نمی‌سوزد و خون دلهای مردم ری را ندیده‌اند.
 
دبیر در خاتمه با اشاره به اینكه جدایی ری از تهران كه به منزله یك عضو مجموعه ارگانیك و زنده پایتخت است، یك شوك تلقی می‌شود و باید در این طرح تجدیدنظر كارشناسی صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری