0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کتاب «معماری بوشهر در دوره زند و قاجار» نوشته فراز غلام­زاده، حاصل پژوهشی چهارده­ساله است که در 488 صفحه بصورت مصور و رنگی از سوی انتشارات آبادبوم منتشر شد. در این اثر نفیس، 170 بنای شاخص از دوره­های زندیه وقاجاریه معرفی شده­اند.

انتشار کتاب «معماری بوشهر در دوره زند و قاجار»

ایبنا، بر اساس گزارش آماری هفته دوم تیرماه از شنبه تا چهارشنبه (8 تا 12 تیرماه) یک‌هزار و 108 عنوان کتاب در موسسه خانه کتاب به ‌ثبت رسیده است که نسبت به گزارش پیشین این مرکز نشان از کاهش 220 عنوان کتاب دارد.

براساس این گزارش 36 اثر در حوزه کتاب‌های تاریخ و جغرافیا ثبت شده‌اند که نسبت به هفته پیش20 عنوان کاهش داشته است. از این تعداد 31 عنوان کتاب تالیفی و پنج اثر ترجمه بوده‌اند. همچنین 24 عنوان کتاب برای نخستین‌بار به چاپ رسیده‌اند و 12 مورد نیز بازچاپ است. ناشران تهرانی با ثبت 19 عنوان کتاب و استان‌های دیگر با 17 اثر رقابت نزدیکی داشتند که البته از نظر آماری برای استان‌ها رقم چشمگیری به‌شمار نمی‌رود.

متوسط شمارگان اعلام شده از سوی بخش کتابداری و اطلاع‌رسانی موسسه خانه کتاب، دوهزار و 64 نسخه و متوسط صفحه نیز 233 صفحه اعلام شده است.

گرانترین کتاب براساس شاخص‌های آماری کتاب‌های عمومی «معماری بوشهر در دوره زند و قاجار» نام دارد. این کتاب نوشته فراز غلام‌زاده است و در 488 صفحه، شمارگان یک‌هزار نسخه و بهای یک‌صد و 30 هزار تومان از سوی نشر آبادبوم راهی بازار کتاب شده است.

کتاب دربردارنده مستندنگاری بناهای قدیمی استان بوشهر است که بیشتر به بناهای شهر بوشهر می‌پردازد. تالیف «معماری بوشهر در دوره زند و قاجار» نتیجه 12 سال کار و پژوهش میدانی نویسنده است و در آن سرگذشت تاریخی بناها و کاربری‌ آن‌ها را با بیش از 250 عکس و حدود 70 نقشه شرح داده و برخی از تصاویر کتاب به‌صورت سه‌بعدی تهیه شده‌اند.

بر پایه این آمار ناشران فعال هفته گذشته 348 انتشارات بوده‌اند که مولفان زن 162نفر و مولفان مرد 670 نفر به‌شمار می‌آمدند. مترجمان نیز 66 زن در برابر 150 مرد شمارش شده‌اند. در این هفته همچنین 73 عنوان کتاب بدون قیمت و تعداد 16 عنوان کتاب افست اعلام شده‌اند.

انتشار کتاب «معماری بوشهر در دوره زند و قاجار»

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری