0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرعامل كانون جهانگردی و اتومبیلرانی از انتشار مجموعه كتاب‌های امامزادگان ایران (هزار مزار) خبر داد و گفت: با همکاری ستاد بقاع متبرکه‌ی سازمان میراث فرهنگی، بیش از 20 جلد از این مجموعه به‌منظور توسعه‌ی گردشگری مذهبی منتشر شده است.

مدیرعامل كانون جهانگردی و اتومبیلرانی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین جعفری با اشاره به ظرفیت‌های کشور در زمینه‌ی گردشگری مذهبی و امکان معرفی این امکانات به گردشگران خارجی، بیان كرد: از میان آثار مذهبی کشور، تعداد زیادی از آن‌ها به‌عنوان بقاع متبركه و اماكن مذهبی اعم از آرامگاه امامزادگان، مساجد و اماكن مذهبی اقلیت‌های دینی شناخته می‌شوند كه به‌دلیل برخورداری از شرایط خاص، در فهرست آثار تاریخی و فرهنگی کشور به ثبت رسیده‌اند.
 


وی ادامه داد: كانون جهانگردی و اتومبیلرانی با توجه به جایگاه والای این اماکن در پاسداری از اعتقادات دینی جامعه و به‌منظور آشنایی بیشتر زائران، گردشگران مذهبی و علاقه‌مندان به خاندان عصمت و طهارت، اطلاعات جامعی را از نسب و شجره‌نامه‌ی یك‌هزار شخصیت‌ مدفون در بناهای آرامگاهی ثبت‌شده در فهرست آثار ملی و تاریخی كشور، همراه با موقعیت معماری بناها و بیان آرای مورخان و اندیشمندان منتشر كرده است.
 


جعفری با بیان این‌كه اطلاعات جمع‌آوری‌شده درباره‌ی این اماکن در قالب 20 جلد كتابچه به چاپ رسیده و 11 جلد آن نیز در مرحله‌ی چاپ است، اظهار كرد: در تهیه‌ی این كتابچه‌ها، ستاد ویژه‌ی بقاع متبركه و بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مؤسسه‌ی دایرة‌المعارف بقاع، كانون جهانگردی و اتومبیلرانی را یاری كرده‌اند.
 


او با تأکید بر این‌که بقاع متبرکه به‌عنوان سرمایه‌ای جاودان و میراثی مانا در فرهنگ و تمدن ایران به‌شمار می‌روند، ادامه داد: براساس پژوهش‌های انجام‌شده، زیارت اولویت نخست مسافرت در میان کشورهای مسلمان و عربی است. بنابراین می‌توان از این ظرفیت بزرگ استفاده کرد و با تبلیغات و بازاریابی درباره‌ی بقاع متبرکه‌ی کشور، زمینه‌ی ورود گردشگران مذهبی و توسعه‌ی گردشگری زیارتی را فراهم کرد.
 


وی اظهار امیدواری کرد که با چاپ کتاب امامزادگان ایران (هزار مزار) گام ارزنده‌ای در زمینه‌ی شناسایی و معرفی اماکن مقدس استان‌ها و توسعه‌ی گردشگری زیارتی برداشته شود.
 


مدیرعامل كانون جهانگردی و اتومبیلرانی همچنین در تبیین ضرورت‌های توسعه‌ی گردشگری زیارتی با اشاره به جایگاه سیر و سفر در تعالی روحی انسان، بیان كرد: وجود بارگاه ملكوتی حضرت امام رضا (ع) در مشهد، حضرت معصومه (س) در قم، حضرت عبدالعظیم (ع) در تهران، حضرت شاهچراغ (ع) در شیراز و بیش از هشت‌هزار بقعه‌ی متبركه و امامزاده در كشور می‌تواند چشم‌انداز مناسبی را از توسعه‌ی گردشگری مذهبی حتا در افق چشم‌انداز 20 ساله‌ی گردشگری کشور ترسیم كند.
 


به اعتقاد او، اماكن مذهبی و بقاع متبرکه‌ی کشور می‌توانند اولویت‌های گردشگران منطقه‌یی، قاره‌یی و بین‌المللی برای سفر به ایران باشند. افزون بر این، توجه به مقوله‌ی توسعه‌ی گردشگری مذهبی كشور می‌تواند زمینه‌ی مناسبی را برای نشر افكار اسلامی، مفاهیم عمیق موجود در انقلاب اسلامی و تبیین ارزش‌ها، باورها و اعتقادات تشیع فراهم كند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری