0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس از امضای تفاهم نامه احیا بافت تاریخی شیراز خبر داد. بر اساس این تفاهمنامه سازمان میراث فرهنگی ضمن تجدید نظر در نحوه اعلام حریمهای بناهای ثبت شده تاریخی واجد ارزش نسبت به اولویت گذاری ملی و بین المللی آن اقدام و بر این اساس نسبت به کاهش حریمهای بناهای تاریخی اقدام خواهد کرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس


 
محمود میرزایی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر ساماندهی وضعیت نامطلوب بافت تاریخی شهر شیراز که شامل محدوده 360 هکتاری بافت تاریخی و مرکزی شیراز است، افزود: بر اساس تقاضاهای مکرر مردمی در سفرهای استانی هیئت دولت به فارس مبنی بر لزوم بازسازی حیات اقتصادی، اجتماعی این بافت و تعیین تکلیف وضعیت املاک واقع در حریم بناهای تاریخی، تفاهمنامه ای میان وزرای کشور، راه و شهرسازی و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منعقد شده است.
 
وی گفت: بر اساس این تفاهمنامه سازمان میراث فرهنگی ضمن تجدید نظر در نحوه اعلام حریمهای بناهای ثبت شده تاریخی واجد ارزش نسبت به اولویت گذاری ملی و بین المللی آن اقدام و بر این اساس نسبت به کاهش حریمهای بناهای تاریخی اقدام خواهد کرد.
 
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس ادامه داد: بر این اساس تعداد طبقات و ارتفاع ساختمانهای واقع در حریم مصوب آثار تاریخی بر اساس زاویه دید 45 درجه این اماکن به گونه ای تعیین می شود که ارتفاع ساختمانهای همجوار با آثار تاریخی معادل با ارتفاع اثر ثبت شده باشد و ارتفاع ساختمانهای بعد از آن (پشت اثر تاریخی) به ترتیب یک طبقه بیشتر می شود به گونه ای که حداکثر ارتفاع ساختمانهای واقع در حریم از چهار طبقه تجاوز نکند.
 
میرزایی با بیان اینکه تراکم ساختمانی حلقه پیرامونی بافت تاریخی شیراز بر اساس طرح تفصیلی با توجه به قرار گرفتن در معابر عریض افزایش خواهد یافت، گفت: این افزایش به گونه ای است که ضمن ایجاد توجیه اقتصادی برای مالکین، احیا و نوسازی بافت منوط به تامین خدمات عمومی و پارکینگهای مورد نیاز بوده و تعداد طبقات از شش طبقه تجاوز نکند.
 
وی بیان کرد: شبکه های معابر داخلی بافت تاریخی شیراز به گونه ای اصلاح می شود که ضمن حفاظت از آثار تاریخی ثبت شده، توجیه فنی و اقتصادی لازم برای جمعیت ساکن در بافت را از لحاظ دسترسی مناسب فراهم آورده و از مهاجرت جمعیت به نقاط دیگر شهر جلوگیری کند.
 
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس افزود: برای آن قسمت از اراضی و املاک موجود در بافت تاریخی که در حریم آثار تاریخی قرار ندارند ضوابط اصلاحی و تشویقی از جمله افزایش تراکم، سطح اشغال و تغییر کاربری در کمیسیون ماده پنج شیراز، صورت خواهد گرفت تا مالکین با اطمینان از ارزش افزوده ایجاد شده نسبت به سرمایه گذاری و احیای بافت اقدام کنند.
 
میرزایی تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت راه و شهرسازی مکلف شدند پیشنهادات لازم برای اصلاح نظام مدیریت این بافت و قوانین مرتبط با حرایم میراثی که قابلیت اجرایی نداشته یا باعث رکود و عدم بهسازی و بازسازی بافتهای فرسوده می شود را برای تدوین و ارائه لایحه از سوی شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به دولت ارائه کنند.
 
مدیران کارآمد و شایسته حمایت می شوند
 
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس گفت: از مدیران کارآمد و شایسته استان، کاملاً حمایت می کنیم.
 
یحیی صادقی در چهارمین همایش مشترک فرمانداران و مدیران کل استانی با اشاره به اینکه برخی از تغییرات مدیران در سطح شهرستانها مورد مناقشه و اختلاف نظر فرمانداران و مدیران استانی واقع شده، گفت: بنا به دستور استاندار و بر اساس ماده 10 مصوبه شورای عالی اداری کشور(موضوع اختیارات استانداران و فرمانداران) هیئتی به منظور بررسی و حل و فصل موضوع تشکیل شده است.
 
وی افزود: این هیئت به منظور رعایت اصل شایسته سالاری و حفظ ثبات مدیریت و جلوگیری از تغییرات غیر موجه مدیران تشکیل شده زیرا بدون شک این تغییرات آسیبهای جدی به اجرای برنامه های دولت وارد می کند.
 
صادقی ادامه داد: فرمانداران تغییرات مدیریتی در سطح شهرستان را با ذکر دلایل موجه برای طرح در هیئت مذکور ارسال کنند تا پس از بررسیهای همه جانبه تصمیمات لازم لازم اتخاذ شود.
 
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس یکی از اهداف این طرح را ثبات مدیریت در شهرستانها و حمایت از مدیران تلاشگر و کارآمد دانست و ابراز امیدورای کرد: این اقدام بر سرعت خدمتگزاری مدیران و پیشرفت طرح ها و برنامه های دولت بیفزاید.
 
لزوم ساماندهی اتباع خارجی

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس بر لزوم ساماندهی اتباع خارجی تاکید کرد.
 
غلامرضا غلامی با اشاره به خطرات ناشی از حضور اتباع خارجی غیرمجاز در بازار کار تعدادی گفت: اتباع خارجی غیرمجاز موجب تغییرفرهنگ کار در کشور می شوند و توقعات کاذبی را برای تعدادی از کارفرمایان و پیمانکاران ایجاد می کنند.
 
وی افزود: حضور اتباع غیر مجاز باعث مشکلات بعدی در زمینه اشتغال شده که به تبع آن نیز مشکلاتی در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی ایجاد خواهد شد.
 
غلامی گفت: در صورتیکه دستگاه های دولتی اتباع خارجی غیرمجاز را به کار گیرند شخص مدیر دستگاه مسئول است و باید پاسخگو باشد.
 
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس بر لزوم ساماندهی اتباع خارجی ساکن کازرون و کنترل هر چه بیشتر گلوگاه های ورودی به این شهرستان تاکید کرد و گفت: با ساماندهی اتباع خارجی می توان بخشی از مبحث اشتغال را در این شهرستان حل کرد.
 
وی افزود: سکونت اتباع خارجی غیرمجاز در حاشیه شهرها و در مکان هایی که به صورت غیرقانونی احداث شده اند مشکلات بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی را در پی داشته و بر زیبایی شهر تاثیر منفی برجای گذاشته که باید با همکاری سایر دستگاه ها این معضل برطرف شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری