0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با تاکید بر داشتن الگویی مشخص برای نمای ساختمانها گفت: برای این کار باید در گام اول دستورالعملهایی را که در شهر تهران وجود دارد احیا و در قالب توصیه هایی به طراحان ارائه کرد.

 

محمدباقر خسروی با اشاره به اینکه مشکلات امروز شهر تهران میراثی است که از گذشته به جا مانده افزود: در گذشته تهران از طرح جامعی تبعیت نمی کرد، در حالی که طرح جامع پایه طرح تفصیلی است که قوانین و مقررات آن در چارچوب طرح تفصیلی تعریف می شود.

وی با بیان این که تا کنون اقدام موثری برای ایجاد یک الگوی مشخص در زمینه معماری ساختمانهای شهر تهران تعیین نشده اظهار داشت: به دلیل نداشتن یک الگوی معین برای نماهای ساختمانها، هر شهروندی بر اساس سلیقه خود ساختمان را طراحی می کند که همین موضوع موجب شده تا اغتشاش بصری در سطح شهر ایجاد شود.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با تاکید بر هویت شهری تصریح کرد: برای جلوگیری از این کار لازم است در ابتدا بایدها و نبایدهایی را که در شهر تهران وجود داشته از قبیل رنگ، مصالح و هر آنچه که حس مکانی و زمانی را در رابطه با شهر تهران به شهروند بدهد را احصا کرد و در قالب توصیه هایی به طراحان ارائه شود.

وی با بیان این که نماهای شهری محورهای متعددی دارند افزود: محورهای محله ای، محورهای اصلی شهری و محورهای دارای ارزش تاریخی از جمله محورهایی هستند که هر یک تعریف خاص خود در زمینه معماری و طراحی را دارند.

خسروی گفت: در محورهای محله ای باید ضوابط طراحی نمای مشخصی وجود داشته باشد و همچنین در محورهای اصلی شهری نیز مانند خیابان ولی عصر "عج" باید ضوابط ویژه خود پیاده شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری