0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از افزایش 50 درصدی بازدید از موزه قاجار تبریز در نیمه نخست شهریور ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در تیرماه امسال خبر داد.

موزه قاجار تبریز

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی و به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، تراب محمدی در تشریح این خبر افزود: بازدید از موزه قاجار در نیمه نخست شهریور سال جاری بیش از 20 هزار نفر به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه در تیر ماه سال جاری 50 درصد افزایش داشته است.
 


وی یادآور شد: از بین گردشگران در نیمه نخست تیر ماه سال جاری 69 نفر را گردشگرانی از کشورهای مختلف تشكیل می‌دادند.
 


محمدی با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی و افزایش میزان سفر پس از ایام ماه مبارک رمضان گفت: استان آذربایجان شرقی و به خصوص تبریز در دور دوم سفرهای تابستانی شاهد افزایش گردشگران ورودی به این منطقه بوده که موزه های شاخص تبریز پس از بازار، بیشترین آمار بازدید را در میان اماکن دیدنی و تاریخی به خود اختصاص داده‌اند.
 


وی در ادامه اظهار كرد: موزه قاجار یکی از مشهور ترین و زیبا ترین موزه های تبریز و استان است که در نیمه نخست شهریور ماه نیز با بازدید زیادی از سوی گردشگران سراسر کشور مواجه شده است.
 


رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: در این مدت 361 گردشگر خارجی از موزه قاجار بازدید کرده‌اند.
 


محمدی همچنین موزه قاجار و اشیای نگهداری شده در آن را كم نظیر خواند و گفت: خانه امیر نظام یکی از با ارزش‌ترین بازمانده‌های عمارتهای قاجاری تبریز است که هنوز هم با صلابت و عظمت خاص، خودنمایی می‌کند.
 


وی ادامه داد: این خانه که اکنون از آن به عنوان موزه قاجار استفاده می شود در دوره ناصرالدین شاه و در زمان پیشکاری امیر نظام گروسی و توسط وی بنا شده است.
 


محمدی افزود: خانه امیر نظام از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خریداری شده و با توجه به آسیب های جدی که به بنا رسیده بود با حفظ ویژگیهای معماری بنا و شاخصهای سنتی مورد بازسازی قرار گرفت و پس از اتمام عملیات ساختمانی به عنوان موزه قاجار مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری